Ziņas

ЕS plāno izveidot uzlabotu zibmaksājumu (tūlītēju maksājumu) sistēmu

ЕS plāno izveidot uzlabotu zibmaksājumu (tūlītēju maksājumu) sistēmu

Eiropa plāno izveidot uzlabotu zibmaksājumu (tūlītēju maksājumu) sistēmu, lai mazinātu ASV dominēšanu kontinentā. To paziņojis Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Saskaņā ar viņa teikto – viņa komanda plāno ieviest visas Eiropas vienotu maksājumu sistēmu līdz 2021. gada beigām.

“Tikmēr pilsoņiem un uzņēmumiem ES ir jābūt iespējai veikt iekšējos un starptautiskos tūlītējos maksājumus, izmantojot tradicionālās bankas”, – teica Dombrovskis kopīgajā konferencē ar Beļģijas Nacionālo banku.

Eiropā jau pastāv tūlītēju maksājumu sistēma ar nosaukumu TIPS (Target Instant Payment Settlement), taču bankas nesteidzas tai pievienoties, tāpēc tā arī nav iekarojusi lielu popularitāti.

Uzstājoties tajā pašā konferencē, Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis Benua Kere atzīmēja, ka Eiropai jātiek vaļā no atkarības no starptautiskajām maksājumu sistēmām – tādām kā Visa, MasterCard, Amazon, Apple un PayPal, kuras atrodas ASV.

“Eiropa riskē zaudēt savas ekonomiskās priekšrocības. Risinājumiem konkrētām valstīm nav nepieciešamā mēroga, bet nacionālā fragmentācija ir paralizējusi konkurenci un nomākusi inovācijas visas Eiropas līmenī”, – teica Kere.

Eiropas Centrālā banka izskata iespēju izveidot savu digitālo valūtu kā alternatīvu privātiem projektiem – tādiem kā kompānijas Facebook Libra. Pārskats par pētījumu rezultātiem šai jautājumā gaidāms tuvākajos mēnešos.

Tikmēr ASV Federālā rezervju banka arī nesen paziņojusi par saviem plāniem diennakts maksājumu un norēķinu maksājumu sistēmas izstrādē tūlītējiem maksājumiem, kuras ieviešana tiek plānota 2023.-2024. gadā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top