Tehnoloģijas

11 minūtes dienā nozīmē 10 ietaupītas stundas 11 nedēļu laikā: pētījuma par mākslīgā intelekta ietekmi rezultāti

11 minūtes dienā nozīmē 10 ietaupītas stundas 11 nedēļu laikā: pētījuma par mākslīgā intelekta ietekmi rezultāti

Pētījumi liecina, ka, izmantojot Copilot, iespējams ātri radīt vērtību. Lietotāji ziņoja, ka ietaupījuši 11 minūtes laika dienā, uzlabojuši savu produktivitāti, apmierinātību ar darbu, darba un privātās dzīves līdzsvaru un pat samazinājuši sanāksmju, uz kurām viņiem jādodas, skaitu.

Veicot būtisku pētījumu par mākslīgā intelekta integrāciju mūsdienu darbavietā, Microsoft ir uzsācis padziļinātu izpēti par to, kā cilvēki un komandas pielāgojas šai revolucionārajai tehnoloģijai. Veicot pētījumu, uzņēmums kā reprezentatīvu mākslīgā intelekta tehnoloģijas piemēru pārbaudīja Copilot izmantošanu Microsoft 365.

Microsoft Copilot ir mākslīgā intelekta darbināts rīks, kura mērķis ir palīdzēt veikt uzdevumus, meklēt informāciju, ģenerēt radošus teksta formātus un kodu. Tas tiek reklamēts kā „jūsu ikdienas mākslīgā intelekta pavadonis” un ir pieejams dažādās Microsoft platformās, tostarp Windows, Edge, Office lietotnēs un Bing. Copilot ir sarunu tērzēšanas saskarne, kas ļauj meklēt konkrētu informāciju, ģenerēt tekstu, piemēram, e-pasta ziņojumus un kopsavilkumus, un veidot attēlus, pamatojoties uz jūsu rakstītiem teksta norādījumiem.

Copilot iespējas tika novērtētas dažādos darbavietā bieži veicamos uzdevumos, parādot, ka tas var ievērojami ietaupīt laiku un uzlabot produktivitāti. Piemēram, Copilot optimizē visaptverošu sanāksmju piezīmju veidošanas procesu, automātiski apkopojot diskusijas, norīkotos uzdevumus un svarīgākos pieturpunktus. Ar rīka palīdzību lietotāji var viegli pārvērst rakstisku saturu no Word dokumentiem vizuāli pievilcīgās PowerPoint prezentācijās, izveidot klientu piedāvājumus, iegūstot attiecīgo informāciju, kas glabājas SharePoint dokumentos, un piedāvāt pielāgotu saturu, pamatojoties uz lietotāja vēlmēm.

Lai novērtētu mākslīgā intelekta ietekmi uz produktivitāti un apmierinātību ar darbu, tika aptaujāti 1300 lietotāju no dažādām nozarēm. Turpmākajā analīzē tika identificēti galvenie faktori, kas noteica šos rezultātus.

Lūk, atklājumu sadalījums:

Dati atklāj, ka 11 minūšu ikdienas laika ietaupījums ir robeža, kad lietotāji sāk atzīt mākslīgā intelekta vērtību. 11 nedēļu laikā šīs 11 minūtes dienā veido 10 ietaupītas stundas – jeb veselu vienu darba nedēļu gadā. 

Turklāt pētījumā norādīts, ka 11 nedēļas ir periods, kura laikā respondenti novēroja ievērojamus produktivitātes, apmierinātības ar darbu, darba un privātās dzīves līdzsvara un sanāksmju efektivitātes uzlabojumus – šo novērojumu Microsoft sauc par „11 no 11 lūzumpunktu”.

Aptuveni biznesa ceturkšņa garumā AI rīku lietotāji konsekventi ziņoja par uzlabojumiem galvenajos rādītājos, tostarp produktivitātes un sanāksmju efektivitātes rādītājos.

Tādējādi pētījums ilustrē pakāpeniskus ieguvumus, ar ko sastapušies Copilot lietotāji biznesa ceturkšņa garumā. 6, 10 un vairāk nekā 10 nedēļu laikā 67%, 70% un 75% lietotāju ziņo par uzlabojušos produktivitāti; 45%, 49% un 57% norāda uz uzlabojušos apmierinātību ar darbu; 23%, 27% un 34% atzīmē uzlabojušos līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi; un 18%, 22% un 37% ziņo par sanāksmju apmeklējuma samazināšanos.

Latvija aktīvi veicina mākslīgā intelekta ieviešanu un izaugsmi dažādās nozarēs, un valsts mākslīgā intelekta stratēģijā ir noteiktas prioritārās nozares ar augstu mākslīgā intelekta izmantošanas potenciālu, piemēram, transports, kultūra, tieslietas, lauksaimniecība un tulkošana. Latvijas valdība aktīvi izmanto ar mākslīgo intelektu darbināmus tērzēšanas robotus, lai uzlabotu publiskos pakalpojumus, izmanto mākslīgo intelektu satiksmes pārvaldībā un nodrošina mašīntulkošanas pakalpojumus. Valsts centieni atspoguļojas globālā reitinga rezultātos: Latvija ieņēma 37. vietu starp 132 valstīm 2023. gada globālajā inovāciju indeksā un 48. vietu starp 193 valstīm 2023. gada valdības gatavības mākslīgajam intelektam indeksā.

Mākslīgā intelekta tehnoloģiju efektivitāti apstiprina ne tikai pētījumu dati, bet arī reāli piemēri no dažādu nozaru uzņēmumiem visā pasaulē.

Volkswagen Group, pasaules autobūves nozares līderis, atrisināja tulkošanas problēmas, izmantojot mākslīgo intelektu. Izmantojot neironu mašīnmācīšanos, viņi ievērojami samazināja tulkojumu veikšanas laiku vairāk nekā 60 valodās gadā. Uzlabota precizitāte un mobilā piekļuve nodrošina ātrus un precīzus tulkojumus, kas ir ļoti svarīgi būtiskiem dokumentiem. Turklāt tas atbilst ES datu prasībām.

HEINEKEN izmanto tehnoloģijas, lai veicinātu saikni starp savām darbībām. Izmantojot mākslīgo intelektu, uzņēmums droši uzlabo korporatīvo komunikāciju un pēta dažādas mākslīgā intelekta lietojumprogrammas – sākot ar iekšējo resursu pārvaldību un beidzot ar atbalstu faktiskajai pārdošanai.

LA LIGA revolucionizē fanu iesaisti, izmantojot mākslīgā intelekta nodrošinātās iestrādnes, sniedzot iespējas vairāk nekā 2,8 miljardiem līdzjutēju visā pasaulē. Izmantojot tādas iniciatīvas kā „Beyond Stats”, līdzjutēji var izmantot reāllaika spēļu analīzi, kas viņus no skatītājiem pārvērš aktīvos dalībniekos. Uzlabota drošība un izmaksu optimizācija ļauj LA LIGA investēt uz līdzjutējiem orientētos produktos, veicinot ieņēmumu pieaugumu un radot jaunas iespējas sporta organizācijām visā pasaulē.

Šie secinājumi uzsver, cik svarīga ir ilgtspējīga mākslīgā intelekta izmantošana. Tikai 11 minūšu ikdienas laika ietaupījums 11 nedēļu laikā var paātrināt būtiskas izmaiņas organizācijas efektivitātes un veiktspējas uzlabošanā. 11 nedēļu laikā šīs 11 minūtes ikdienas ietaupītā laika ir līdzvērtīgas veselas darba nedēļas atgūšanai katru gadu – tas liecina par mākslīgā intelekta transformatīvo potenciālu.

Par Microsoft

Microsoft (Nasdaq „MSFT” @microsoft) rada platformas un rīkus, kuru pamatā ir mākslīgais intelekts, lai nodrošinātu inovatīvus risinājumus, kas atbilst mūsu klientu mainīgajām vajadzībām. Tehnoloģiju uzņēmums ir apņēmies padarīt mākslīgo intelektu plaši pieejamu un darīt to atbildīgi, un tā misija ir dot iespēju ikvienam cilvēkam un ikvienai organizācijai uz planētas sasniegt vairāk.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top