Bez tēmas

11 motorolleru izmantošana Latvijas Pastam šosezon ļāvusi uzlabot sūtījumu piegādes ātrumu vairākās Latvijas vietās

 

11 motorolleru izmantošana Latvijas Pastam šosezon ļāvusi uzlabot sūtījumu piegādes ātrumu vairākās Latvijas vietās

Foto: Publicitātes

Latvijas Pasts sūtījumu piegādēm vairākās Latvijas teritorijās šā gada siltajā sezonā izmanto 11 motorollerus – deviņus elektromotorollerus un divus iekšdedzes tipa motorollerus. Motorolleriem ir liels un ērts kravas nodalījums, ļaujot ievietot maksimāli daudz pasta sūtījumu, bet to izmantojums Latvijas Pastam ļauj paātrināt pasta sūtījumu piegādi un padarīt to efektīvāku, uzlabot pastnieku ērtības un ietaupīt finansiālos resursus. Latvijas Pasts motorollerus pasta sūtījumu piegādēm plāno izmantot arī turpmāk un atkarībā no nepieciešamības to skaitu palielināt pakāpeniski .

Latvijas Pasts 2019.gada vasarā veica motorolleru testus, lai noskaidrotu, kā šis ērtais un kompaktais transportlīdzeklis darbojas atsevišķās Latvijas teritorijās. Tā kā testa rezultātu izvērtējums liecināja, ka motorolleru izmantojums Latvijas Pastam ir izdevīgs gan finansiāli, gan arī no piegādes organizācijas viedokļa, uzņēmums iegādājās 11 jaunus motorollerus. Deviņi elektromotorolleri pasta sūtījumu piegādēm tiek izmantoti Daugavpilī, Lielvārdē, Maltā, Mārupē, Piņķos, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Stendē un Strenčos, savukārt divus motorollerus ar iekšdedzes dzinēju lieto Jelgavā un Krāslavā.

Pārvietošanās ar motorolleri ir ērta, kompakta, ekonomiska un videi draudzīga – iespējams ātrāk pārvarēt pastnieku kājāmgājēju un velosipēdistu ikdienas maršrutus un manevrēt teritorijās, kur tas nav iespējams pastniekam, kas piegādei izmanto automobili. Korespondences piegāde, izmantojot motorolleru, darba resursu ziņā aizvieto vidēji trīs pastnieku kājāmgājēju un/vai velosipēdistu ikdienas darba slodzes. Savukārt, salīdzinot ar pasta sūtījumu piegādēm, kas veiktas ar automašīnu, motorolleru izmantojums ļauj piegādāt korespondenci par aptuveni 30% ātrāk.

Motorizētu transportlīdzekļu ieviešana sūtījumu piegādē nodrošina ne tikai sūtījumu efektīvāku saņemšanu, bet arī būtiski samazina pastnieku fizisko noslodzi. Motorolleriem ir liels un ērts kravas nodalījums, kas ļauj ievietot maksimāli daudz pasta sūtījumu.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: “Motorolleri ir padarījuši būtiski ātrāku un ērtāku mūsu darbinieku ikdienu. To izmantojums ļauj ietaupīt arī citu kolēģu – pastnieku kājāmgājēju – laiku, piemēram, Siguldā pastnieka motorollers papildus tiešajiem piegādes pienākumiem tiek izmantots arī citu pastnieku darba ikdienā, nepieciešamības gadījumā atvedot pasta sūtījumus, kam citā gadījumā pastniekam būtu jāiet pakaļ uz nodaļu, ļaujot paātrināt kopējo korespondences piegādes laiku.” 

Latvijas Pasts motorollerus pasta sūtījumu piegādēm plāno izmantot arī turpmāk, bet atkarībā no nepieciešamības motorolleru parku palielinās pakāpeniski. Motorollerus piegādēm iespējams lietot vidēji piecus–sešus mēnešus gadā, savukārt rēķinot gada griezumā, tie ir lētāki nekā automašīnas.

Pasaulē sūtījumu piegādēm tiek izmēģināti un izmantoti visdažādākie transportlīdzekļi, kas atbilst konkrētās teritorijas ģeogrāfiskajām īpatnībām, sūtījumu apjomam, iedzīvotāju paradumiem un transporta plūsmas intensitātei.

Latvijas Pasts pēdējos gados aktīvi īsteno dažādus pasta pakalpojumu servisa un kvalitātes uzlabošanas un pasta sūtījumu piegādes procesu pilnveidošanas projektus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top