Visas ziņas

2024. gada tendences transporta un mobilitātes jomā Latvijā

2024. gada tendences transporta un mobilitātes jomā Latvijā

Transporta un mobilitātes joma strauji attīstās, pateicoties tehnoloģiskajiem risinājumiem un inovācijām, kā arī klimata pārmaiņu mazināšanas mērķiem. Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” apkopojis piecas tendences transporta un mobilitātes jomā, ar kurām saskarsimies Latvijā 2024. gadā.

Pieprasījums pēc elektroauto turpinās augt

Pērn pilna servisa līzingā bija vērojama pieprasījuma samazināšanās pēc automašīnām ar dīzeļdzinēju. To, iespējams, veicināja sabiedrības izglītošana par videi draudzīgāku transportlīdzekļu izmantošanas praktiskajiem ieguvumiem. Liela ietekme auto izvēlē bija uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa izmaiņām, turpmāk piemērojot maksu atbilstoši automašīnas maksimālajai jaudai. Izmaiņas nodokļu sistēmā ir būtisks pavērsiens, kas turpinās ietekmēt tirgu arī šogad. Ņemot vērā, ka “plug-in” un elektroauto nodoklis ir fiksēts un salīdzinoši zemāks, pieprasījums pēc elektroauto pamazām turpinās augt. Arī privātpersonu vidū palielināsies interese, jo koplietošanas jeb “carsharing” un nomas auto uzņēmumi aktīvi paplašina savus autoparkus ar inovatīviem un videi draudzīgiem transportlīdzekļiem.

Uzlādes tīkls paplašinās

Līdz šim elektrouzlādes stacijas koncentrējās lielajās pilsētās, taču šogad uzlādes tīkls tiks paplašināts, sniedzot iespēju plānot garākus izbraucienus ar elektroauto. Jau patlaban vairāki degvielas tirgotāji Latvijā strādā pie uzlādes vietu skaita paplašināšanas degvielas uzlādes stacijās. Arī citi elektrouzlādes staciju nodrošinātāji 2024. gadā plāno palielināt publisko pieslēgvietu skaitu. Tīkla paplašināšanos ietekmēs 2023. gada jūlijā Eiropas Parlamenta pieņemtie noteikumi, kas paredz līdz 2026. gadam Eiropas vienotajā transporta tīklā (TENT-T) ik pēc 60 kilometriem izveidot uzlādes stacijas. Latvijas TEN-T ceļus iespējams aplūkot šeit. Elektroauto segmenta potenciāls turpinās saglabāties augsts.

Pieaugs inovāciju nozīme

Transportlīdzekļu ražotāji vēlas automašīnās iekļaut jaunākos tehnoloģiskos atklājumus, paplašinot to funkcionalitāti. Cīņa par labākajiem un drošākajiem mākslīgā intelekta pielietojumiem turpināsies. Arvien vairāk jaunajās automašīnās tiks integrētas viedās tehnoloģijas. Mākslīgais intelekts turpinās pārveidot mobilitāti un virzīt progresu autonomajā braukšanā un viedā autoparku pārvaldībā. Tāpat uzņēmumi būs ieinteresētāki ieviest mākslīgā intelekta rīkus klientu apkalpošanas sistēmās – arī Latvijā.

“Pandēmijas laiks paātrināja e-komercijas ieviešanu un uzlabošanu uzņēmumos. Pakalpojumu sniedzēji apzinās digitālo platformu nozīmi sava biznesa attīstīšanā, līdz ar to arī šogad turpināsies mājaslapu un mobilo lietotņu attīstība, lai tās atbilstu mainīgajām patērētāju vajadzībām un vēlmēm. Automašīnas iznomāšana kļūs vēl ērtāka, ātrāka un vienkāršāka,” stāsta “Avis” Līzinga departamenta vadītāja Daina Kantāne.

Jauni pakalpojumi un jauni tirgus spēlētāji

Cilvēki arvien vairāk novērtē alternatīvas privātajam transportam, jo nav jāsedz auto uzturēšanas izmaksas. Latvijas tirgus potenciāls ik gadu palielinās, līdz ar to var sagaidīt, ka nozarē parādīsies gan jauni pakalpojumi, gan jauni tirgus spēlētāji. Koplietošanas un nomas auto izmantošana turpinās mainīt iedzīvotāju paradumus un saglabās augstu pieprasījumu.

Jauni regulējumi mikromobilitātē

Pieaugot elektroskrejriteņu popularitātei, daudzviet Eiropā saasinājās jautājums par to drošību. Zviedrija aizliegusi pārvietoties ar tiem pa ietvēm, Parīzē stājies spēkā elektroskrejriteņu nomas aizliegums. Arī Baltijas valstis noteikušas stingrākus nosacījumus – Tallinā un Viļņā nomas elektroskrejriteņus var novietot tikai tiem paredzētās stāvvietās, un Lietuvā ar šiem elektriskajiem mikromobilitātes transportlīdzekļiem aizliegts izmantot gājēju ceļus, gājēju pārejas un šosejas. No šī gada Latvijā elektroskrejriteni var vadīt no 14 gadu vecuma, ja iegūtas vadītāja tiesības. Nomas pakalpojumu sniedzējiem rūpīgāk jāpārbauda klientu identitāte un vecums. Savukārt no 1. aprīļa ceļu satiksmē var piedalīties tikai reģistrēti elektroskrejriteņi ar valsts reģistrācijas uzlīmi.

Stingrāki noteikumi attieksies arī uz velosipēdu vadītājiem, jo noteikta atbildība par tālruņa lietošanu, vadot elektroskrejriteni vai velosipēdu. Bargāki sodi tiks piemērojami arī par šo mikromobilitātes transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā.

Pieaugot veloceliņu skaitam ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā, prognozējams, ka gada siltajā laikā palielināsies velobraucēju skaits. Tas nozīmē, ka gan autovadītājiem, gan velosipēdistiem jāapdomā sava braukšanas kultūra, jābūt iejūtīgiem un saprotošiem.

Par “Avis”

Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” Latvijā darbojas jau 30 gadus, un ir viens no lielākajiem tirgus dalībniekiem, piedāvājot gan īstermiņa, gan ilgtermiņa auto nomu, kā arī auto līzinga pakalpojumus visdažādākajām klientu vajadzībām. Ar vairāk nekā 11000 automašīnu nomas vietām visā pasaulē, kā arī dažādu auto un minibusu nomas un līzinga risinājumiem, uzņēmuma klientu vidū ir gan juridiskas personas, gan privātpersonas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top