Valūtas

40% bitkoinu kontrolē tūkstotis cilvēku

Arons Brauns, AQR Capital Management finanšu tirgu izpētes departamenta vadītājs, paziņoja, ka aptuveni 40% šobrīd esošo bitkoinu atrodas apmēram tūkstoš cilvēku rokās. Pēc viņa domām, visi šie cilvēki viens otru pazīst un komunicē.

Brauns uzskata, ka tik mazas cilvēku grupas tik nozīmīgas daļas kontrole atbaida no bitkoina institucionālos investorus. Ikviens no šī tūkstoša var lielā mērā ietekmēt tirgu, nolemjot tikt vaļā no saviem bitkoiniem.

Brauns nav vienīgais, kam ir līdzīgs viedoklis. Multicoin Capital vadošais partneris Kails Samani arī domā, ka šī grupa sastāv no vairākiem simtiem cilvēku, kuri sazinās.

Neraugoties uz to, cik stipri šo cilvēku vienošanās spēj ietekmēt visu tirgu, tamlīdzīga informācijas apmaiņa var būt pilnīgi likumīga. Garijs Ross, kompānijas Ross & Shulga jurists vērstpapīru jomā, par šo tēmu sacīja:

“Bitkoins nav vērtspapīrs, tāpēc uz to neattiecas atbilstošs regulējums. Šai cilvēku grupai neviens netraucē vienoties par bitkoinu pirkšanu masveidā tā vērtības paaugstināšanas nolūkā, un pēc tam nekavējoties tos pārdot”.

Savu pozīciju paudis arī Rodžers Vers, kuram pieder 25000 bitkoinu, un kurš ir pilnībā pārslēdzies uz Bitcoin Cash.

“Es uzskatu, kas tas ir iespējams. Viņi ar saviem ietaupījumiem var darīt visu, ko vien vēlas”.

Kas ir šie cilvēki?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top