Bitcoin Cash

Kas kontrolē Bitcoin Cash tīklu?

 

Ar Kreigu Raitu saistītie maininga pūli vakar uz brīdi ieguva vairāk nekā 50% kontroli pār Bitcoin Cash tīklu. Šodien situācija ir mainījusies.

Bitcoin Cash maininga centralizācija sasniegusi jaunu līmeni pēc tam, kad tikai divi pūli – Coingeek un BMG Pool – noteica kontroli pār vairāk nekā 50% no tīkla kopējā hashrate. Par to ziņo Trustnodes.

Šodien iepriekš tika saņemti arī ziņojumi, ka atsevišķos brīžos abu pūlu kopējā jauda sasniedza 58%.

Kamēr BMG Pool tieši pieder odiozajam Austrālijas uzņēmējam Kreigam Raitam – par Coingeek nominālo īpašnieku tiek uzskatīts ne mazāk skandalozi zināmais Kelvins Eirs, kurš ar Raitu uztur ciešus sakarus.

Izdevums uzskata, ka izveidojusies situācija neizslēdz slepenas vienošanās iespēju par uzbrukuma 51% veikšanu tīklam. Jo īpaši šajā gadījumā parādās monētu divkāršo izdevumu varbūtība, kas attiecīgi liks biržām palielināt nepieciešamo transakciju apstiprinājumu daudzumu.

Tai pašā laikā radusies situācija, visticamāk, ir spēka demonstrēšana no Kreiga Raita puses pirms novembrī gaidāmās tīkla atjaunināšanas. Nesaskaņu starp dažādām izstrādātāju grupām rezultātā  joprojām saglabājas iespējamība, ka Bitcoin Cash – kas savulaik atdalījās no bitkoina – pats tiks sadalīts divās atsevišķās ķēdēs.

Atzīmēsim, ka Bitcoin Cash hashrate kopumā turpina palikt pietiekami zemā līmenī, veidojot mazāk nekā 8% no bitkoina rādītājiem.

Kas kontrolē Bitcoin Cash tīklu?

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top