Tehnoloģijas

50 miljoni ASV dolāru dienā, ES var sodīt Apple par DMA tiesību akta neievērošanu

ES var sodīt Apple par DMA tiesību aktu neievērošanu

Saskaņā ar Financial Times ziņojumu Eiropas Savienība plāno sodīt Apple par Digitālo tirgus akta (DMA) neievērošanu. Tas būs pirmais naudas sods, kas saskaņā ar šo likumu uzlikts lielam tehnoloģiju uzņēmumam.

Apple šā gada sākumā sāka ieviest jauninājumus, lai panāktu atbilstību DMA. Tie ietvēra ievērojamu App Store komisijas maksu samazināšanu, lietojumprogrammu tirgus prasību pārskatīšanu, galveno tehnoloģiju komisijas maksu struktūras maiņu, tīmekļa izplatīšanas pievienošanu un citus pasākumus.

Tomēr ES uzskata, ka uzņēmums nav darījis pietiekami daudz un joprojām pārkāpj likumu. Apple neievēro saistības, kas ļauj lietotņu izstrādātājiem novirzīt lietotājus uz piedāvājumiem ārpus App Store, neiekasējot no viņiem maksu. Apple saņem arī papildu 3 %, ja izstrādātājs izmanto tās maksājumu procesoru.

Rezultātā Apple draud ievērojams naudas sods – 5 % no tās globālā dienas apgrozījuma. Tas ir aptuveni 50 miljoni ASV dolāru dienā.

Avots apgalvo, ka ES par savu lēmumu varētu paziņot tuvāko nedēļu laikā. Tomēr tas uzsver, ka ES ir izdarījusi tikai provizoriskus secinājumus un Apple joprojām var veikt izmaiņas, lai izvairītos no naudas soda.

Avots: Forbes

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top