Mainings

Divi maininga pūli veikuši 51% uzbrukumu Bitcoin Cash tīklam

Divi maininga pūli veikuši 51% uzbrukumu Bitcoin Cash tīklam

Pagājušās nedēļas beigās tika saņemta informācija, ka divi lieli maininga pūli veikuši tā saukto 51% uzbrukumu kriptovalūtas Bitcoin Cash (BCH) tīklam.

Par uzbrukumu paziņojis Twitter lietotājs Guy Swann. Viņš publicējos postu, kurā uzsvēris:

BCH tika veikts 51% uzbrukums no divu maineru – BTC.top un BTC.com puses, un šķiet, ka neviens par to nerunā. 

Šis pats sociālā tīkla lietotājs paziņojis par platformas sašķelšanos pūlu darbību rezultātā, kas centušies kopīgiem spēkiem pretoties nezināmajai maineru komandai, kura atklājusi ievainojamību pēc blockchain atjaunošanas 15. maijā.

Šī mēneša vidū ieplānotā forka gaitā notika kļūda, kas provocēja transakciju apstrādes pārtraukšanu. Vēlāk tīkls atjaunoja savu darbību, bet ievainojamība palika – ko arī nolēma izmantot nezināmi maineri, lai nolaupītu tiem nepiederošas monētas.

Pūli BTC.top un BTC.com apvienojās, lai pārrakstītu transakciju vēsturi. Tie savās rokās sakoncentrēja vairāk nekā 50% Bitcoin Cash tīkla skaitļošanas jaudu un sāka aizstāt ļaunprāša transakcijas ar saviem blokiem.

Turklāt tika pieņemts lēmums veikt slepenu 51% uzbrukumu nezināmā mainera neitralizēšanas nolūkā, lai neviens par to neuzzinātu. Tādējādi pūli bija iecerējuši saglabāt stabilitāti BCH ekosistēmā. Rezultātā viņiem izdevās likvidēt anonīmā mainera blokus un novērst līdzekļu nolaupīšanu.

Tomēr daudzi kripto kopienas pārstāvji ir kritizējuši BTC.top un BTC.com komandu darbības, nodēvējot tās par mēģinājumu pilnībā kontrolēt kriptovalūtas blockchain.

Saskaņā ar servisa Coin Dance datiem – tagad pūli BTC.top un BTC.com kontrolē līdz 43% Bitcoin Cash hashrate.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top