Tehnoloģijas

Kā uzsākt veselīgu dzīvesveidu: 5AM club, viedie palīgi un motivācijas meklēšana

Kā uzsākt veselīgu dzīvesveidu: 5AM club, viedie palīgi un motivācijas meklēšana

Deniss Sevelovs

Pirms diviem gadiem, izlasot populāro Robina Šarmas (Robin Sharma) grāmatu “Klubs “plkst.5 no rīta””, sāku savā dzīvē pielietot visus tās ieteikumus: celties piecos no rīta, uzreiz doties 20 minūšu skrējienā vai nodarboties ar kādu citu kardio treniņu, tad 20 minūtes – meditācija, tad 20 minūtes laiks sevis attīstīšanai (grāmatu lasīšana vai cita izglītojoša satura uzņemšana). Jau pēc R. Šarmas solītām 66 dienām bija pirmie “taustāmie” rezultāti. Pilnībā izmainīt savu ikdienas ritmu nav vienkārši, pirmais mēnesis bija ļoti grūts un prasīja lielu gribasspēka devu, tāpēc ir svarīgi atrast pēc iespējas vairāk motivējošo faktoru.

Viens no paņēmieniem, kā centos noturēt motivāciju – sāku atskaitīties par paveikto “Instagram” auditorijai, kā rezultātā tapa #Labrīter storiji jeb stāsti, kuros dalījos pieredzē ar to kā justies lieliski katru rītu, ar visām veiksmēm un neveiksmēm. Neuzskatu #Labrīter tikai par manu R. Šarmas grāmatas interpretāciju pilsētniekiem ar sēdošu ikdienas darbu ofisā. Veidojot stāstus izmantoju arī citu pasaulē slaveno autoru atziņas, kurus smēlos, pārsvarā, no “self-help” grāmatām, ka arī dažādām YouTube zvaigznēm, piemēram: Tomas Frenks (Thomas Frank) un Mets Davella (Matt D’Avella). Kals Njūports (Cal Newport), datorzīnību profesors un grāmatas “Deep Work” autors uzsvēra, ka sevis transformācijas procesā ir jāadaptē to veicinoša vide, kā arī jāizmanto mūsdienu informācijas tehnoloģiju jaunumi. Tas vienkārši atvieglo plānošanu, informācijas pieejamību un ikdienā veicina īstenot labus paradumus. Pirms nepilna gada sāku ikdienā nēsāt viedpulksteni, kas ne tikai manā vietā spēj analizēt datus un mērīt progresu, bet atrisina arī citus sarežģījumus.

Man svarīgākais, uzsākot jaunu ikdienas grafiku, tostarp, ik rītu uzsākot skriešanu, bija atrast palīgu, kas nosaka un mēra paveikto. Es domāju, ka ikviens iesācējs uzskata, ka, jo vairāk motivējošo elementu, jo labāk. Ja Tavs progress ir Tev pašam uzskatāms, tas motivē skriet vai vingrot arī turpmāk. Man likās piesaistoši tas, ka “Garmin” zīmola viedpulksteņu ekosistēmā ir t.s. gamefication elementi, proti, “Garmin Connect” lietotnē pieejami kolekcionējamie žetoni par pirmajiem pieciem veiktajiem kilometriem, izpildīto mēneša vai pusgada plānu. Vislabāk mani motivē ikdienā veicamo soļu skaits. Ik dienu stabili noeju 10 tūkstošus vai vairāk soļus, tādā veidā esot līderim savā draugu un aplikācijas lietotāju lokā.

Ikdienas skrējienā ļoti nozīmīgu lomu spēlē atgādinājumi, ko varam uzstādīt savām viedierīcēm. Man šķiet noderīgi tas, ka ir “kāds”, kas man atgādina dzert pietiekami daudz ūdens, pēc ilgākas pauzītes sēžot, sākt kustēties. Tāpat noderīgi, īpaši ceļoties agrāk par pārējiem mājiniekiem, ir vibrējošais modinātājs turpat uz plaukstas locītavas. Tas palīdz sasniegt arī izvirzītos mērķus. Ja tas ir, piemēram, noskriet pus-maratonu vai kaut vai 10 kilometrus, viedierīce, izmantojot tās rīcībā esošo informāciju par tās “nēsātāju”, izstrādā programmu un veicamos vingrinājumus, ko atkārtojot, noteiktajā laika posmā mērķi sasniegsiet.

Miega lomu un to svarīgumu ikdienā esmu sapratis izlasot Metjū Uolkera (Matthew Walker) grāmatu “Kāpēc mēs guļam”. Uzreiz iegādājos kontinentāla tipa gultu ar virsmatraci. Taču ne mazāk svarīgi ir analizēt arī miega garumu un kvalitāti, stresa un enerģijas līmeni ikdienā, ko arī nodrošina viedierīce. Turklāt, aplikācija to visu pasniedz saprotamā veidā, kas ļauj to ātri uztvert, un uz tās pamata, izdarīt lēmumus, lai ikdienā justos labāk.

Katram ir savi motivēšanas paņēmieni paradumu maiņai, taču galvenais, lai tie ir regulāri piekopti. Ka teica R.Šarma: “mazie ikdienas uzlabojumi noved pie vareniem rezultātiem.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top