Tehnoloģijas

Baltkrievijā palaists pirmais 5G tīkls

5G tīkls Baltkrievijā

Kaimiņos esošajā Baltkrievijā vietējais A1 provaiders (ietilpst A1 Telekom Austria Group sastāvā) testa režīmā aktivizējis 5G tīklu, kas izveidots uz autonomas arhitektūras bāzes.

Testa 5G tīkls A1 izveidots uz autonomas arhitektūras – SA (Standalone) bāzes, kuru nav nepieciešams piesaistīt 4G/LTE tīklu bāzei. Tāda pieeja ļauj uzreiz nodrošināt abonentiem pilnvērtīgus 5G sakarus ar visu šī standarta galveno priekšrocību atbalstu, tostarp ļoti ātru datu pārraidi ar minimālu aizkavi. A1 tīkla izvēršanas projekts tika realizēts sadarbībā ar ZTE.

Testa tīklā jau veikts pirmais zvans. Šai nolūkā tika izmantots viedtālrunis ar jauno platformu MediaTek Dimensity 1000, taču konkrēts modelis netiek precizēts.

Pirmais zvans 5G tīklā bija iespējams, pateicoties VoNR (Voice over New Radio) tehnoloģijai. Tā nodrošina balss zvanus un video zvanus Standalone- 5G tīklos (proti – ar autonomu arhitektūru un tā nav pievienojumprogramma esošajiem iepriekšējās paaudzes tīkliem). Jaunā tehnoloģija ļauj nodrošināt tūlītēju savienojumu ar sarunu biedru un abonenta vienlaidu pāreju no 5G tīkla uz 4G tīklu sarunas laikā. Turklāt, pateicoties VoNR lielātruma mobilajam internetam, 5G var lietot pat zvana laikā.

Tā rezultātā 5G testa palaišana parādīja tīkla kapacitātes un datu pārraides ātruma pieaugumu vairāk nekā 10 reizes, salīdzinot ar funkcionējošajiem operatora 3G/4G tīkliem. Tīkla ātrumu maksimāli attīstīja līdz 1,1 Gbit/s. Standarta testēšanas režīmā ar pieejamiem vairākiem termināļiem (saņemošajām ierīcēm) datu lejupielādes ātrums ierīcē (downlink) ir vidēji 300 Mbit/s, datu augšupielādes ātrums internetā (uplink) – 150 Mbit/s. Turklāt tīkla reakcijas ātrums (ping) variējas tikai 10-15 milisekundžu robežās.

Pagaidām 5G tīkls ir pieejams tikai dažās vietās Minskā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top