Tehnoloģijas

5G tīkls pārklāj planētu

5G internets pasaulē

Foto: Lisic/shutterstock.com

Notikusi vēl viena Huawei konference, kas bija veltīta piektās paaudzes tīklu tehnoloģiju attīstībai. Huawei mobilo tīklu produktu līnijas prezidents Jangs Čobins paziņoja, ka šā gada jūlijā visā pasaulē ir izvietoti 92 komerciālie 5G tīkli. Turklāt vislabāk jaunie tīkli ir attīstīti Ķīnā.

Viņš prognozē, ka šī gada beigās Ķīnas operatori uzbūvēs 800 000 G bāzes stacijas, bet 5G lietotāju skaits pārsniegs 200 miljonus cilvēku. Šī gada beigās 70% 5G lietotāju atradīsies Ķīnā.

Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem – Ķīnas lietotāju skaits jau pārsniedz 100 miljonus cilvēku. Turklāt pasaulē lielākais mobilais operators China Mobile ir nodrošinājis ar jaunajiem sakariem 70,199 miljonus lietotāju. China Telecom jau ir 37,84 miljoni lietotāju. China Unicom par saviem panākumiem neinformē.

DigiiTimes jaunākajā pārskatā prognozēts, ka 5G viedtālruņu globālās piegādes šogad pārsniegs 250 miljonus vienību. Arī pasaules mēroga viedtālruņu piegādes šogad pārsniegs 25%. Tikai Ķīna vien veido apmēram 70% no 5G viedtālruņu tirdzniecības apjoma pasaulē jeb 170 miljonus vienību.

Saskaņā ar Rūpniecības un informācijas tehnoloģiju ministrijas statistiku, 5G bāzes staciju skaits Ķīnā palielinās vairāk nekā par 10 000 nedēļā. Pašreiz operatori uz uzcēluši vairāk nekā 250 000 bāzes staciju.

Avots: Mydrivers

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top