Tehnoloģijas

5G tīkla ieviešana veicinās mākoņspēļu kompāniju ieņēmumus līdz 67,5 miljardiem ASV dolāru

5G tehnoloģiju ieviešana

Yayimages

5G tīklu izvēršana globālā interneta perifērijā sakaru pakalpojumu piegādātājiem sniedz jaunas iespējas, kas ļauj izstrādāt inovatīvas lietotnes un pakalpojumus, veidojot ienākumu plūsmas multimediju un izklaides sfērā.

Robežaprēķini šajos izmantošanas gadījumos būs kritiski svarīgs faktors, jo nodrošinās perfektu kompromisu starp tīkla trafika decentralizāciju un apstrādes iespēju centralizāciju. Šim viedoklim piekrīt arī starptautiskās konsaltinga kompānijas ABI Research speciālisti, kuri uzskata, ka 5G un perifērijas tīkli pārvērtīs spēles par “vitualās realitātes vidi” ar daudzu lietotāju iespējām. Saskaņā ar viņu prognozi – līdz 2024. gadam mākoņu spēļu lietotāju skaits sasniegs 119 miljonus. Turklāt 5G robežtīkli ļaus palielināt mākoņspēļu (Cloud gaming) ieņēmumus no 5 miljardiem dolāru 2019. gadā līdz 67,5 miljardiem dolāru 2024. gadā, ja vidējais gada pieauguma temps ir 67%.

Analītiķi ir pārliecināti, ka 5G tīklu pieaugums būs virzītājspēks scenārijos, kuros kritiska nozīme ir augstam datu pārraides ātrumam un zemai aizturei. Piemēram, 5G nav svarīga atrašanās vieta, jo saturu var izveidot un izplatīt no jebkuras vietas bez ierobežojumiem, kas saistīti ar stacionārām iekārtām. 5G tīkli ļauj strādāt ar saturu vienlaikus vairākiem lietotājiem dažādās vietās. Iespēja ātri un vairākās vietās izveidot saturu var samazināt multimediju ražošanai patērēto laiku un materiālos resursus. Tostarp pašreiz vairums multimediju materiālu un spēļu izmantošanas scenāriju, it īpaši mākoņu spēles un mākoņu video, ir orientēti uz patērētāju, taču sagaidāms, ka 5G un perifērijas infrastruktūra ar laiku aptvers arī korporatīvos izmantošanas scenārijus.

Avots: Abiresearch

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top