Visas ziņas

Septiņas visnegaidītākās vietas, kur var norēķināties ar kriptovalūtu

Tagad vairs nevienu nepārsteidz veikals, restorāns vai taksometrs, kas pieņem bitkoinus vai citas kriptovalūtas. Tomēr, to popularitātei pieaugot, parādās aizvien vairāk vietu, kur labprāt pieņem digitālo naudu.

Iepazīstinām ar visnegaidītākajām vietām, kur var norēķināties ar kriptovalūtu.

Mošeja

Mošeja kur pieņem bitkoinusMūsu saraksta pirmajā vietā ir turku mošeja Shacklewell Lane Londonas Hakni apgabalā (tiesa, šeit nav runa par preču un pakalpojumu apmaksu, bet par ziedojumiem). Pavisam nesen mošejas pārstāvji paziņoja, ka cer savākt vismaz 10 000 sterliņu mārciņas bitkoinos un Ethereum kā zakā (obligāta žēlastības dāvana 2,5% apmērā no personīgās bagātības, ko musulmaņi ziedo Ramadāna laikā, – red. piez.). Par to ziņo The Independent. Minēts arī par veiktu speciālu pētījumu, kurā konstatēja, ka kriptovalūtas nav pretrunā ar šariāta normām.

Bet pirmā baznīca, kas sāka pieņemt bitkoinus, bija katoļu St. John the Evangelist Ņujorkā – tas bija jau 2013. gadā (toreiz BTC kurss svārstījās robežās no 100 $ līdz 1000 $).

Apbedīšanas birojs

Apbedīšanas birojs pieņem kriptovalūtuPārāk tālu no reliģiskās tēmas neaizejot, iepazīstinām ar vēl vienu kompāniju, kas pieņem bitkoinus, – tas ir privāts apbedīšanas birojs Crescent Tide Funeral & Cremation Mineapolē. Maksājot ar kriptovalūtu, viņi piešķir 3% atlaidi saviem pakalpojumiem.

Kosmētiskās ķirurģijas klīnika

Klīnika kur pieņem kriptovalūtu

Kopsolī ar laiku iet arī kosmētiskās ķirurģijas klīnika Vanity Cosmetic Surgery Maiami. Saskaņā ar pašas kompānijas teikto, viņi kļuva par pasaulē pirmo medicīnas centru, kurā pieņem kriptovalūtu kā oficiālu maksājumu līdzekli. “Pacienti var norēķināties bitkoinos par krūšu palielināšanas operāciju, deguna plastiku vai lāzerepilāciju”, – vēstīts klīnikas vietnē. Starp citu, Vanity Cosmetic Surgery sāka izmantot bitkoinu jau pirms tas bija kļuvis par meinstrīmu – 2013. gada novembrī.

Vīriešu klubs

Džentelmeņu klubs kur pieņem kriptovalūtuLosandželosā privātais klubs “džentelmeņiem” Legends Room pieņem bitkoinus un jebkuru citu kriptovalūtu, kas tiek tirgota Bittrex biržā. Ar digitālo naudu var apmaksāt visu – no dzērieniem bārā līdz privātām dejām. Klubā pat uzstādīts speciāls bitkoinu automāts. Turklāt iestādei ir sava kriptovalūta – Legends (LGD).

Masāžas salons

Vēl vairāk konfidencialitātesArī Krievija var jūs diezgan lielā mērā pārsteigt. Pagājušā gada vasarā kāds Jekaterinburgas masāžas salons saviem klientiem piedāvāja iespēju par masāžas pakalpojumiem norēķināties ar bitkoiniem. “Vēl vairāk konfidencialitātes”, – vēstīja salona reklāma.

Migrācijas centrs Vanuatu

Pagājušajā rudenī Klusā okeāna salu valsts Vanuatu ārvalstniekiem piedāvāja nopirkt pilsonību ar vienreizēju maksājumu 200 tūkst. dolāru apmērā vai šīs summas ekvivalentu bitkoinos (šobrīd tie ir 26,65 BTC). Saskaņā ar Vanuatu informācijas centra (VIC) datiem šī iniciatīva tika piedāvāta Valsts attīstības atbalsta programmas (DSP) ietvaros. (Vanuatu pilsonība ļauj ceļot bez vīzas uz 113 valstīm, tostarp Eiropas Savienības valstīm.)

Virgin Galactic

Lidojumi kosmosā par kriptovalūtu

Arī Ričards Brensons nav palicis malā no kriptovalūtām. Visiem gribētājiem viņš piedāvā doties kosmosā ar lidaparātu Virgin Galactic. Protams, biļeti var iegādāties par bitkoiniem – tā maksā 33,4 BTC (250 tūkst. dolāru).

Vietas, kur norēķināties ar kripto valūtu ar katru dienu palielinās un nav reāli tās uzskaitīt, bet tajā pašā laikā daudzi uzņēmēji vel nesteidz ieviest apmaksu par saviem pakalpojumiem vai precēm kripto valūtā, jo pastāv uzskats, ka dažus pircējus var pat atbaidīt tas.  Laiks visu saliks savās vietās. 🙂

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top