Tehnoloģijas

“Microsoft” pētījums: 70% darbinieku vēlas iespēju strādāt attālināti

“Microsoft” pētījums: 70% darbinieku vēlas iespēju strādāt attālināti

Hibrīda darbs jeb attālinātā un klātienes darba kombinācija kļuvusi par jauno biznesa realitāti, apliecina “Microsoft” jaunākā “Work Trend Index” pētījuma dati. Saskaņā ar pētījuma datiem, šobrīd jau vairāk nekā 70% darbinieku vēlas saglabāt iespēju vajadzības gadījumā strādāt attālināti. Vienlaikus, 66% procenti biznesa lēmumu pieņēmēju atzinuši, ka plāno pārveidot biroja telpas, lai tās labāk atbilstu hibrīddarba videi. “Microsoft” pētījuma rezultāti ļauj prognozēt, ka elastīga pieeja darba organizēšanā un hibrīda darba modelis savu aktualitāti saglabās arī pēc pandēmijas ierobežojumu beigām.

Hibrīda darba modeļa ieviešana uzņēmumā vai organizācijā līdzi nes ne mazums praktisku izaicinājumu, un darba devējiem pirms tam jāizsver abas medaļas puses: lai gan darbinieki atbalsta un prasa elastību, vienlaikus vairāk nekā 65% aptaujas dalībnieku atzīst, ka viņiem pietrūkst aci-pret-aci pavadītā laika ar saviem kolēģiem. Tādējādi hibrīddarba modeļa definēšanu katrā uzņēmumā vai organizācijā jāsāk ar šī “hibrīdparadoksa” atrisināšanu. Vienlaikus vadītājiem ir jāpatur prātā fakts, ka, saskaņā ar “Gartner” pētījumu, pat 39% darbinieku šobrīd pauž gatavību aiziet no konkrētās darbavietas, ja darba devējs uzstātu uz atgriešanos birojā uz pilna laiku.

Nākotnē darba ņēmēju profesionālajā ikdienā var prognozēt lielāka elastību un pielāgošanos. Šo tendenci apzinās arī darba devēji un vadītāji: “Work Trend Index” pētījumā pat 66% vadītāju pauda atbalstu elastīgākai pieejai darba organizācijā un darba telpu pārplānošanai, lai tās labāk atbilstu hibrīda darba modelim.

Pielāgojot darba procesus un birojus hibrīda darba modelim, uzņēmumiem un organizācijām īpaši jākoncentrējas uz tā dēvēto mileniāļu paaudzi, jo līdz 2025. gadam šīs vecuma grupas pārstāvji veidos līdz pat 75% globālā darbaspēka visos amatos, no iesācējiem līdz vadītājiem. Tādējādi sagaidāms, ka šīs paaudzes darbinieku attieksme un uzskati  par  darbu un dzīvi kopumā no jauna definēs veidu, kā uzņēmumi ievieš jauninājumus, kā pieņem darbā un kā strādā pie talantu noturēšanas. Mileniāļu paaudzi kopumā raksturo vēlme pēc lielākas elastības, bet viņi paši nevēlas veltīt pūles šādas darba vides izveidošanai.

Globālās tendences rāda, ka tas, kā strādājam, ir būtiski mainījies jau šobrīd. Vairums cilvēku vairs nestrādā stingrā darba režīmā no pulksten 9 līdz 17 pie sava rakstāmgalda piecas dienas nedēļā, bet ir mobili un bieži strādā, atrodoties ceļā. Lai darbs šādos apstākļos noritētu produktīvi un veiksmīgi, ļoti būtiski ir risinājumi, kas cilvēkiem ļauj piekļūt nepieciešamajai informācijai no jebkuras vietas un jebkurā laikā. Tādējādi arvien vairāk uzņēmumu darbiniekiem nodrošina iespēju gan strādāt klātienē mūsdienīgā birojā, gan liek lietā dažādus digitālās sadarbības rīkus, nojaucot ģeogrāfiskās robežas.

Hibrīda darba modelis saistīts ar daudziem izaicinājumiem, tostarp tehnoloģiski. Piemēram, daudzos uzņēmumos izaicinoša var izrādīties darba sanāksmju organizēšana vienlaikus gan klātienē, gan attālināti: tie dalībnieki, kas tai pieslēdzas attālināti, var justies mazāk “redzami” nekā klātienes kolēģi. Efektīvi kombinēt tiešsaistes un klātienes sarunas palīdz jaunās tehnoloģijas, taču ne visi biroji šobrīd ir pielāgoti jaunajam darba modelim. Arī “Microsoft” pēdējos gados intensīvi strādā pie tehnoloģiju rīkiem, kas palīdz kombinēt gan attālināta, gan hibrīda darba vidi (piemēram, funkcija “Together mode”, Microsoft Whiteboard programmā Teams un apspriežu telpu izveide “Microsoft Teams” ar tādām funkcijām kā “Intelligent Shooting”). Klēpjdatori vai galddatori, ko izmanto mājās, var piekļūt Microsoft 365 mākoņa lietojumprogrammām un pakalpojumiem, izmantojot ātrdarbīgu virtuālo darbvirsmu, kas nodrošina augstu veiktspēju, drošību un vienkāršotu IT pārvaldību. Jaunu darba noteikumu un rīku ieviešana ne tikai uzlabo darbinieku apmierinātību, bet arī jebkura uzņēmuma biznesa rezultātus ilgtermiņā. Tādējādi arī paši uzņēmumi ir ieinteresēti pētīt jaunās tendences un risinājumus, labi funkcionējoša hibrīda darba modeļa izveidei.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top