Tehnoloģijas

Abas ASV Kongresa partijas atbalsta HIMARS tāla darbības rādiusa ballistisko raķešu ATACMS un M270 MLRS nodošanu Ukrainai

Abas ASV Kongresa partijas atbalsta ATACMS tāla darbības rādiusa ballistisko raķešu HIMARS un M270 MLRS nodošanu Ukrainai

Demokrāti un republikāņi atbalsta tāla darbības rādiusa raķešu ATACMS nodošanu Ukrainas Bruņotajiem spēkiem.

To paziņojusi Pārstāvju palātas locekle Elisa Slotkina (Elissa Slotkin) no Demokrātiskās partijas. Viņa uzstājās brīfingā Mičiganā pēc deputātu tikšanās ar Baltā nama pārstāvjiem.

Pēc Elisas Slotkinas sacītā – ASV valdība uzskata par nepieciešamu steidzami nodot Ukrainai tāla darbības rādiusa raķetes. Ar “steidzami” deputāte domā 3-6 nedēļas. ATACMS raķetes ar lidojuma attālumu “vairāk nekā 280 kilometri” palīdzēs Ukrainas Bruņotajiem spēkiem pretuzbrukumā valsts dienvidos.

Atgādinām – iepriekš Baltā nama pārstāvji drošības apsvērumu dēļ izslēdza iespēju nodot Ukrainai operatīvi taktisko raķešu kompleksu ATACMS, uzskatot, kas tas var izraisīt Trešo pasaules karu. Paziņojums tika sniegts dienu pēc tam, kad Džo Baidens bija apstiprinājis papildu HIMARS sistēmu un 580 dronu Phoenix Ghost nodošanu Ukrainai.

Avots: CNN

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top