Bez tēmas

Accenture apgrozījums Latvijā – 80 milj. eiro; palielina atalgojumu

Accenture apgrozījums Latvijā - 80 milj. eiro; palielina atalgojumu

Foto: Tada Images/shutterstock.com

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Accenture apgrozījums Latvijā finanšu gadā, kas ilga no 2019.gada 1.septembra līdz 2020.gada 31.augustam, bija 80,1 milj. eiro, savukārt uzņēmuma peļņa attiecīgajā posmā bija 3,8 milj. eiro. Uzņēmums turpināja strādāt ar lieliem, starptautiskiem projektiem dažādās nozarēs, kā arī palielināja atalgojumu un investēja izglītībā.

“Uzņēmums ir noslēdzis 2019./2020. finanšu gadu ar labiem rezultātiem, ņemot vērā kopējo situāciju pasaulē. Digitalizācija ir palīdzējusi uzņēmumiem pielāgoties pārmaiņām, lai biznesa procesi neapstātos. Kompānijas to ir apzinājušās, tāpēc turpmāk visiem kopā ir jādomā par to, kas klientiem būs vajadzīgs nākotnē. Accenture turpinās attīstību Latvijā, meklēs jaunus izaugsmes veidus, kā arī turpinās īstenot dažādas izglītības aktivitātes, lai kopā ar citiem ekosistēmas dalībniekiem veicinātu IT speciālistu skaita pieaugumu. Šajā ziemas sezonā uzņēmums ar rīkotajām Accenture bootcamp mācībām plāno apmācīt aptuveni 200 cilvēku karjeras sākšanai IT nozarē. Šā brīža situācijā arī novērojams, ka ir pieaudzis cilvēku skaits, kas pēc darba citos uzņēmumos nolemj atgriezties Accenture, tādējādi novērtējot darba vidi un karjeras iespējas,” skaidro Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

Šobrīd uzņēmumi aktīvi attīsta digitālās ekosistēmas vairākas nozarēs, kas ietver ne tikai tiešsaistes pārdošanu un mājas lapas izstrādi, bet tiek piedāvāts un papildināts dažādu pakalpojumu un iespēju kopums. Šobrīd nozarē projektos labāka prakse ir pielietot Agile praktiku, DevOps ideoloģiju un nepārtraukto piegādi, lai, uzsākot projektu, nepārtraukti ir redzams rezultāts. Tāpat uzņēmumiem ir pieaugusi interese pēc mākoņpakalpojumiem, drošības risinājumiem, kā arī dažādiem bezkontakta risinājumiem un runas tehnoloģijām. Uzņēmumi nodrošina attālinātā darba iespējas darbiniekiem, ja to atļauj darba pienākumi, kā arī saziņa vairāk notiek digitālajā vidē – veidojas jauna digitālā etiķete.

2019./2020. finanšu gadā mediju un telekomunikāciju nozarē tika īstenoti un turpināti projekti, lai uzlabotu klientu pieredzi, kas ietver jaunu kanālu un iespēju attīstību, mijiedarbību ar citām platformām, klientu apkalpošanas digitalizāciju. Auto nozarē uzņēmums turpināja palīdzēt uzlabot klientu pieredzi tiešsaistē. Projekta ietvaros auto nozares uzņēmuma IT departaments tika pārveidots par digitālo nodaļu, izmantojot Agile metodoloģiju un labāko pieeju IT arhitektūras jomā. Accenture palīdzēja ieviest automašīnu, pakalpojumu un piederumu iegādi tiešsaistē, tiešsaistes automašīnas konfigurētāju, tika izveidots digitālās pieredzes risinājums izplatītājiem, integrācija ar finanšu partneriem, lai veiktu kredīta pārbaudes, noformētu līzinga maksājumus un norēķinus tiešsaistē. Apdrošināšanas jomā turpinājās projekti IT arhitektūras jomā, lai palīdzētu nodrošināt mijiedarbību starp dažādām iestādēm, klientiem un sistēmām, izmantojot gan mākslīgā intelekta, gan datu analītikas risinājumus. Finanšu jomā tika realizēti automatizācijas, biznesa tranformācijas un dažādi digitalizācijas projekti, lai uzlabotu un labāk pārraudzītu biznesa procesus, ieviestu jaunus pakalpojumus, servisus un iespējas.

Ņemot vērā, ka aizvien vairāk cilvēku no citām jomām vēlas uzsākt karjeru IT jomā, 2020.gada sākumā Accenture par 68% palielināja atlīdzības apmēru prakses laikā, bet šogad rudenī ir sperts nākamais solis un par 15% ir palielināts atalgojums, ko cilvēks saņems pēc veiksmīgi pabeigtām mācībām un prakses. Tāpat uzņēmums rudenī ir palielinājis mēneša atalgojuma bāzes likmi darbiniekiem, kuri saņem paaugstinājumu, pārejot no viena karjeras līmeņa uz nākamo, izņemot vadības komandu. Vienlaikus uzņēmumā tiek ieviesta Pārkvalifikācijas programma, lai aizvien vairāk cilvēku un studentu no citām jomām varētu ne tikai uzsākt karjeru, bet arī nostiprināt akadēmiskās zināšanas. Programmas dalībnieki gada laikā paralēli darbam turpinās studijas Latvijas Universitātē. Veiksmīgi nokārtojot eksāmenus noteiktā laika posmā, darbinieks saņems motivējošu atalgojuma pieaugumu. Arī šajā ziemā Accenture īsteno IT mācības (www.bootcamp.lv) cilvēkiem, kuri vēlas apgūt IT pamatzināšanas un iemaņas karjeras sākšanai IT nozarē.

2020.gadā uzņēmums (sadarbībā ar Riga TechGirls) turpināja attīstīt stipendiju programmu She Goes Tech, lai sievietēm bez pamatzināšanām datorzinātnē palīdzētu apgūt pamata iemaņas, kas nepieciešamas turpmākām mācībām IT jomā, lai vēlāk uzsāktu darba gaitas nozarē. Uzņēmums īstenoja dažādas izglītības aktivitātes, piemēram, atbalstot IT Izglītības fondu Start(IT), kas turpina rīkot datorikas skolotāju apmācības, lai Latvijā veidotu spēcīgu programmēšanas skolotāju kopienu. IT Izglītības fonds ir arī oficiālais mākslīgā intelekta apguves kursa latviešu valodā Elements of AI partneris Latvijā (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti). Tāpat neizpalika aktīva sadarbība ar Latvijas augstskolām un citiem ekosistēmas dalībniekiem, lai veicinātu IT nozares izglītības prestižu, kā arī palielinātu IT absolventu skaitu.

Accenture ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē. Accenture ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Accenture Latvijas filiāle ir dibināta 2002.gadā. Uzņēmumā šobrīd strādā vairāk nekā 1700 darbinieku.

Informāciju sagatavoja Sanita Kalve.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top