Visas ziņas

AI Conference Kyiv 2018 kopsavilkums

AI Conference Kyiv kopsavilkums

AI Conference Kyiv kopsavilkums: kā AI, IoT un čatboti palīdz biznesam palielināt peļņu un efektīvi strādāt ar klientiem

14.novembrī Ukrainas galvaspilsētā notika AI Conference Kyiv – konference, kas veltīta mākslīgā intelekta, lietu interneta un čatbotu praktiskai pielietošanai biznesa procesos. Pasākuma organizators – starptautiskā kompānija Smile-Expo, kas jau 12 gadus veiksmīgi organizē biznesa pasākumus. 

Reālās izstrādēs ar pasākuma viesiem dalījās 22 eksperti. Tostarp kompāniju Prom.ua, “PrivatBank”, “Vodafone Ukraina”, “Ukrpošta”, “Kijevstar”, Competera, SMART business un IoT HUB pārstāvji.

AI Conference Kyiv sastāvēja no trīs tematiskajiem blokiem: Mākslīgais intelekts”, “Lietu internets” un “Čatboti”. Notikuma moderators – Viktors Dolgopjatovs – kompāniju grupas Everest inovāciju tehnoloģiju departamenta vadītājs.

Karstās diskusijas

Virziena Big Data vadītājs “Vodafone Ukraina” Sergejs Borislavskis dalījās ar informāciju – kā sakaru operators izmanto datu analītiku, lai noteiktu, kādus jaunus pakalpojumus piedāvāt klientiem un palīdzētu partneriem vadīt biznesu. Tostarp tas dod bankām iespēju sastādīt abonenta “kredīta portretu”.

“Jūs atnākat uz banku pēc patēriņa kredīta, bet jums, piemēram, nav kredītvēstures. Tādā gadījumā operators ir labs instruments, jo jums ir tālruņa numurs, bet operatoram – dati par to. Var uzzināt – cik bieži ienāk maksājumi, kāds ir jūsu trafiks, pamatojoties uz datiem izdarīt secinājumu – vai jūs esat pakļauts defolta riskam vai nē”, – atzīmēja runātājs.

Kā sakaru operators izmanto datu analītiku

Lielu AI Conference Kyiv dalībnieku interesi izraisīja kompānijas EVE.calls vadītāja Alekseja Skripka uzstāšanas. Viņš pastāstīja par interaktīvo zvanu botu, kas stundas laikā spēj piezvanīt  10 000 klientiem. Aleksejs sniedza piemēru – cik lielā mērā bots Eva ir lētāks un efektīvāks par parasto zvanu centru: sistēma vienas dienas laikā 7100 cilvēkiem atgādināja par parādu (kas maksāja 400 $), tikmēr četri operatori patērēja tam vienu mēnesi (izmaksas – 2500 $).

Runātājs arī nodemonstrēja izstrādi darbībā – reālus zvanu ierakstus dzīviem cilvēkiem. Apspriešanas laikā Aleksejs visiem, kas šaubās, piedāvāja sarīkot reālu “cīņu” starp zvanu centru un Evu.

Par čatbota izstrādi valsts kompānijai pastāstīja Andrejs Skociks – PAS “Ukrpošta” interneta mārketinga pārvaldes priekšnieks. Izrādījās, ka šī valsts uzņēmuma botam jau ir 130 000 klientu trijos mesendžeros, bet indeksu meklēšana ar sistēmu ir tik ērta, ka to lieto arī paši darbinieki. Bots spēj arī noteikt visu 11 500 pasta nodaļu ģeolokāciju (datus savāca vietējie pastnieki, bet bāze vēl jāizstrādā līdz galam).

“Man ļoti patīk šī funkcija – īpaši tad, kad atrodos Karpatos, – atzīmējis pats Andrejs Skociks. – Pārej pāri kalnu grēdai – redzi tuvāko “Ukrpošta” nodaļu un zini, ka noteikti nepazudīsi”.

Ekspertu viedoklis: AI un tirdzniecība

Ar saviem uzskatiem par to, kā mākslīgais intelekts mainīs mazumtirdzniecības sfēru, dalījās Advanter Group ģenerāldirektors Andrejs Dligačs – pieredzējis stratēģis un futūrists. Viņš pastāstīja – kādu redz nākotnes tirdzniecību no klienta skatupunkta, un kā efektīvi “cīnīties ar Amazon”, piebilstot, ka jebkurā mazumtirdzniecībā nepieciešams apkopot un apstrādāt datus, lai elementāri izdzīvotu tirgū.

Mākslīgais intelekts mainīs mazumtirdzniecības sfēru

Šo domu apstiprināja arī spīkers Andrejs Burluckis no kompānijas SMART business: “No piecdesmitā gada Fortune Global 500 saraksta tagad ir palikušas tikai 10 kompānijas. Tā arī ir atbilde uz jautājumu: tas, kurš nemainīsies – pazudīs”.

Vairāk par to, kādus uzdevumus mazumtirdzniecībā risina AI, pastāstīja Vladimirs Kučkanovs – Data Scientist no kompānijas Competera. Pēc viņa teiktā – mākslīgais intelekts efektīvi optimizē piegādes ķēdītes, sortimentu, samazina reklāmas un virzīšanas izdevumus, bet galvenais – palīdz produktu cenu veidošanā. Kā piemēru spīkers sniedza  izstrādi deviņiem veikaliem “Fokstrot”, kur četras nedēļas cenas pārvaldīja AI.

Tehnoloģijas darbībā

Daži spīkeri ne tikai sniedza statistiku un prezentēja izstrāde, bet arī uzskatāmi demonstrēja izstrādes darbībā tieši uz AI Conference Kyiv skatuves.

Pirms dažām dienām aktivizēto Telegram jauno maksājumu botu prezentēja kompānijas “PrivatBank” pārstāvji. Virziena e-commerce vadītāja Kristīna Karmazina un programmatūras izstrādātājs Aleksandrs Antoņenko pastāstīja par bota iespējām un reāllaika režīmā parādīja, kā to lietot. Konferences dalībnieki varēja notestēt sistēmu un uzdot jautājumus par tās darbību, bet kāds pat uzreiz ar to pārskaitīja naudu.

Spīkeri Pāvels Čiško (“Ukrgazbank”) un Arturs Sļusars (Softensy) pārsteidza auditoriju ar to, ka lasīja referātu, izmantojot balss botu, kas sintezē runu. Eksperti arī parādīja – kā sazināties ar sistēmu, lai, piemēram, nopirktu vilciena biļetes. Tādējādi viņi nodemonstrēja alternatīvu veidu – kā ātri pasūtīt preces un pakalpojumus, netērējot laiku teksta ievadīšanai.

Pieredzes apmaiņa

Pasākuma programmā ietilpa ne tikai referāti un aktuālās ekspertu izstrādes par AI tehnoloģijām, bet arī networking: uzņēmēji varēja tērzēt ar izstrādātājiem, nodibināt noderīgus kontaktus un uzreiz vienoties par sadarbību.

“Kijevstar” IoT attīstības virziena vadītājs Konstantīns Andrusenko ne tikai pastāstīja par darbu ar Lietu interneta tirgu Ukrainā (tīklos Jasper, NB-IoT), bet arī piedāvāja visiem, kam ir interesantas idejas, vērsties pie viņa jautājumos par sadarbību. Pēc Konstantīna teiktā – viņi ir atvērti piedāvājumiem un gatavi nodrošināt “analītisku pamatu” jebkādiem perspektīviem IoT projektiem.

Savā darba pieredzē ar Big Data dalījās produkta Prom.ua virzīšanas vadītājs Vladislavs Volodins. Viņš pastāstīja par algoritma darbību, kas monitorē lietotāja uzvedību listingā (iegaumē, ko tieši cilvēks meklē pēc konkrētiem pieprasījumiem). Rezultātā pāreja uz preču kartēm palielinājās par 1%, pasūtījumu konversija – par 2%, bet relevantums – par 23%.

Konferences laikā savu piedāvājumu prezentēja kompānija “Proksis”. Tas ir Ukrainā lielākais iekārtu un programmatūras izplatītājs rūpnieciskās automatizācijas sistēmām, AVS un TP AVS. Tostarp viņi prezentēja risinājumu IoT – mākoņu platformu un ražotāja Advantech programmatūru WISE-PaaS. Uzzināt vairāk par to, kā tā darbojas, varēja tieši notikuma platformā.

Mediapartneri

Kopsavilkums

Referātu praktiskumu novērtēja Ukrainas Ministru kabineta Reformu biroja projektu menedžere Olga Samoilova: “Man ļoti patīk, ka gandrīz visa programma sastāv no praktiskām izstrādēm: redzams, ka mūsu uzņēmēji ir ļoti aktīvi un saprot – kādas problēmas var labot, pielietojot AI tehnoloģijas. Tas attīstīs industriju un, iespējams – tieši pateicoties tam – Ukraina kļūs par vienu no līderēm AI tehnoloģiju ieviešanā un pielietošanā”.

Starp citām kompānijas Smile-Expo rīkotās AI Conference Kyiv priekšrocībām dalībnieki un viesi atzīmēja iespēju komunicēt un uzdot jautājumus ekspertiem.

“Es bieži apmeklēju konferences un redzu tādu tendenci, – piebilda Kristīna Karmazina no “PrivatBank”. – Cilvēki galvenokārt nāk, lai komunicētu konkrētā vidē. Lietderīgums – jauni kontakti”.

Vietnē AI Conference Kyiv sadaļā “Ziņas” – interviju ar spīkeriem un rakstus uz viņu referātu bāzes.

Konferences AI Conference Kyiv foto galerija

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top