Tehnoloģijas

Aicina bloķēt darījumu starp Amazon un iRobot

26 sabiedriskās organizācijas un tiesību aizstāvju grupas aicinājušas ASV Federālo tirdzniecības komisiju (FTC) bloķēt kompānijas Amazon vēlmi iegādāties robotu putekļu sūcēju razotāju iRobot. Darījuma summa ir 1,7 miljardiem dolāru.

Fight for the Future, Public Citizen, Athena un citas organizācijas atklātā vēstulē nosaukušas iRobot pārņemšanu par konkurenci apdraudošu. Tās uzskata, ka darījums var kaitēt patēriņa tehnoloģiju tirgum kopumā.

“Amazon tiecas nepamatoti paplašināt savu tirgus varu, likvidējot sāncenšus, tos iegādājoties, bet nevis organiski augot. Kompānija arī tiecas minimizēt godīgu konkurenci, izmantojot citiem tirgus dalībniekiem nepieejamus patērētāju datus”, – paziņoja aktīvisti.

 Tiesību aizstāvji ir nobažījušies, ka Amazon varētu prettiesiski izmantot detalizētus klientu māju video uzņēmumus, ko savāc iRobot ierīces. Pēc to sacītā – iegāde ļaus tehnoloģiju gigantam iegūt piekļuvi “ārkārtīgi dārgiem faktiem” par vispersonīgākajām vietām, ko citādi nav iespējams savākt.

Kā piemēru grupas minēja Amazon īstenoto mājas viedierīču ražotāja Ring pārņemšanu 2018. gadā. Aktīvisti apgalvo, ka trīs gadu laikā veiksmīgais un augošais jaunuzņēmums pārvērtās par “gudro durvju zvanu karali”, jo tehnoloģiju gigants tā produktus virzīja caur savu “visur esošo” platformu zem tirgus cenām.

Aktīvisti brīdinājuši regulatoru, ka iRobot putekļu sūcēji Roomba var aiziet pa to pašu ceļu. Pēc to teiktā – ja Amazon stimulēs produkta dominēšanu, pateicoties pretkonkurences cenu veidošanai, un paņems datus no ierīcēm, tad vēl vairāk nostiprinās savu monopola varu digitālajā ekonomikā”.

FTC iepriekš sākusi Amazon darījuma ar iRobot pārbaudi, lai pārliecinātos – vai tā nepārkāpj ASV pretmonopolu likumdošanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top