Visas ziņas

Aicina uzņēmumus pieteikt izaicinājumus 3D printēšanas konkursam

RTU Dizaina fabrika aicina uzņēmumus līdz 22. janvārim pieteikt izaicinājumus ikgadējam studentu 3D printēšanas konkursam.

Foto: Lutz Peter from Pixabay

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika aicina uzņēmumus līdz 22. janvārim pieteikt izaicinājumus ikgadējam studentu 3D printēšanas konkursam. 

Ikgadējā 3D printēšanas konkursa galvenais mērķis ir paplašināt studentu zināšanas par 3D printēšanas iespējām un izmantošanu –  no ievadlekcijām par 3D printēšanas procesu līdz ideju izstrādei, prototipēšanai un pašu modeļu izstrādei.

Uzņēmumi tiek aicināti pieteikt uzdevumus, kuros studentiem būs iespēja rast jaunus un radošus risinājumus priekšmetiem, kas konkursa noslēgumā tiks attēloti nelielā 3D modeļa izskatā. Konkursa laikā studenti iedziļināsies izaicinājumā un apgūs 3D modelēšanas un printēšanas prasmes, savukārt uzņēmums varēs iegūt svaigu skatījumu uz savu izaicinājumu, iegūt jaunu, mērķtiecīgu studentu kontaktus, kā arī ieviest konkursa uzvarētāja risinājumu.

Uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti sadarboties ar studentiem, aicināti aizpildīt pieteikuma anketu. Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar konkursa orgnizētājiem par izaicinājuma definēšanu un pielāgošanu konkursa vajadzībām: [email protected], +371 22 304 899

Pagājušajā gadā studentus izaicināja Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris un mehāniķis Mārtiņš Rubenis. Konkursā bija jārada apbalvošanas modeļa prototipu Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Savukārt 2019. gadā konkurss notika sadarbībā ar Latvijas Zemessardzi. Dalībniekiem bija jāizstrādā 3D modeļi militāro uzdevumu izpildes simulācijām (wargaming).

Februārī plānots atvērt pieteikšanos studentiem. Lai piedalītos konkursā, studentiem nebūs nepieciešamas priekšzināšanas par 3D printēšanu un modelēšanu, jo dalībniekiem paredzētas ievadlekcijas un mācības RTU Dizaina fabrikā. Dalībnieki konkursā cīnīsies par galveno balvu – jaunu 3D printeri.

Vairāk informācijas par konkursu un izaicinājumu 2019. gadā un 2020. gadā.

RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētiem ekspertiem un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem un studentiem, lai radītu inovācijas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus. RTU Studentu parlaments ir vecākā studējošo pašpārvalde Latvijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top