Visas ziņas

Ainas “Staigājošajos miroņos”, kuras sāpināja skatītājus

Jaunie ienaidnieki "Čukstētāji" iezīmē savu teritoriju

Pasaulē iemīļotais šausmu un drāmas seriāls “Staigājošie miroņi” baida un šokē skatītājus jau desmit sezonas. Visbeidzot esam sagaidījuši arī priekšpēdējās sezonas noslēdzošās sērijas. Šajos gados piedzīvots daudz – prieki, asaras, dusmas, vilšanās, – bet kuri notikumi bijuši pagrieziena punkti seriālā?

Šobrīd pienākusi zombiju seriāla desmitās sezonas izskaņa. Par to varam pateikties producentiem, kuri nolēma iepriecināt fanus ar vēl papildu sešām sērijām, lai pabeigtu izstāstīt desmitās sezonas notikumus. Pēc tām, kad TV ekrānos noskatīsimies pēdējo desmitās sezonas sēriju 5. aprīlī, sāksies ilgais gaidīšanas laiks divu gadu garumā, līdz uzzināsim, kā visus kamolus atšķetinās.

Šis seriāls skatītājus gan priecē, gan baida, gan uzsit intrigu un pat dažkārt izspēlē tādas ainas, kad bez kabatas lakatiņa neizturēt. No malas varētu šķist, ka šis ir kārtējais šausmu stāsts, tomēr seriāla pamatā redzam, ka arī tuvākie cilvēki var būt ienaidnieki un ētikas normas pārkāpt nav nemaz tik grūti. Paralēli šausmu stāsta līnijām caurvijas mācība par uzticību un to, cik maz vajadzīgs, lai nodotu savu tuvāko vai pārkāptu vienkāršākus cilvēcības principus.

Sagaidot 10.sezonas pēdējo sēriju un cerot, ka 2023.gads pienāks ātrāk nekā šķiet, atskatīsimies uz spilgtākajiem “Staigājošo miroņu” brīžiem.

Mazā Sofija dzīvojusi kopā ar zombijiem

Otrajā sezonā skatītāju acīm pavērās viena no sirdi plosošākajām ainām visā seriāla vēsturē – mazā Sofija pārvērtusies par zombiju.

Visas sezonas garumā stāsts vijās par Kerolas jaunāko meitu, kura pēkšņi. Sofiju meklēja tuvu un tālu – grupa piedzīvoja vairākus asins stindzinošus momentus, taču tas viss velti. Sezonas beigās komanda atgriezās atpakaļ viņu sākuma patvērumā – fermā, kur arī piedzīvoja vissāpīgāko brīdi.

Fermas īpašnieki, kuriem piederēja visa teritorija, izvairījās nogalināt zombijus, tā vietā viņi miroņus ievilināja klētī, kur jau kopš sezonas sākuma atradās arī mazā Sofija. Visu šo laiku

meitenīte bijusi zombiju ielenkumā un, protams, pārvērtusies. Ieraugot Sofiju šādā veidolā, visus pārņēma šoks, tikmēr Riks raidīja lodi meitenītes virzienā, jo glābt viņu vairs nevarēja.

Mazā Sofija dzīvojusi kopā ar zombijiem

Mazā Sofija dzīvojusi kopā ar zombijiem

Lusilas, Nīgana nežēlīgās beisbola nūjas, vēziens Abrahama un Glena virzienā

Beidzoties sestajai sezonai piedzīvojām vairākas slepkavības, jo seriālam pievienojās jauns personāžs Nīgans un viņa dzeloņdrātīm apvītā beisbola nūja vārdā “Lusila”. Nīgans ir viens no “netīrākajiem” un ienīstākajiem personāžiem – viņš iestājas pret visu, ko bijām iemīlējuši pēdējo sešu sezonu garumā.

Sestās sezonas izskaņā redzējām, kā Nīgans ar bandu uzbrūk Aleksandrijai, nolaupa vairākus cilvēkus no Rika grupas, tostarp, Abrahamu, Glenu, Derilu, Spenseru, Jūdžinu un Olīviju. Neģēļa rīkotajā slaktiņā Glenam un Abrahamam bija jātup uz ceļiem brīdī, kad Nīgans stipri atvēzē Lusilu un ielauž Abrahama galvaskausu. Šo ainu vēl sāpīgāku padarīja viņa jaunās mīlestības Sašas un bijušās draudzenes Rozitas gaužās asaras.

Abrahams, iespējams, nebija iemīļotākais seriāla varonis, taču pēdējās sērijās bija manāma personības izaugsme, turklāt, piedzīvojām kā Abrahams cenšas veidot attiecības ar Sašu.

Derils, būdams neizmērojami nikns par to, ko Nīgans nodarījis viņa draugam, metas virsū ļaundarim. Tas Nīganu sanikno vēl vairāk, un, lai izrādītu savu pārākumu, – Nīgans atvēzējas vēlreiz un mērķē Glenam. Tā liekot skatītājiem piedzīvot vissāpīgāko šķiršanos no tēla seriāla vēsturē. Tāpat kā “Staigājošo miroņu” komiksu grāmatā Glenam no sejas izspiežas acis, viņš pēdējo elpu izmanto, lai runātu ar sievu Megiju, kamēr viņa šokā raud. Glenam un viņa sieviņai tika nolaupīti visi sapņi, vēl nedzimušajam mazulim atņēma tēvu, un, protams, Megija zaudēja savu mīļoto.

Heršels – morālās tikumības kompass

Jau kopš brīža, kad skatītājus iepazīstināja ar Gubernatoru jeb Filipu Bleiku, visiem tapa skaidrs, ka šis tēls ir auksts un dzelžains Vudburijas vadītājs. Ceturtajā sezonā, pierādot savu varu, viņš aukstasinīgi nocirta galvu vienam no sirsnīgākajiem “Staigājošo miroņu” tēliem – Heršelam.

Heršals bija tas, kurš vienmēr centās atrast viscilvēcīgāko veidu, kā iziet no neērtām situācijām un saķeršanās brīžiem ar zombijiem vai ienaidniekiem. Viņš skatītāju sirdis iekaroja ar savu sirsnību.

Gubernators ieradās cietumā, kur dzīvoja Riks ar savu grupu, un vēlējās to iekarot. Iebiedējot Rika komandu un pierādot savu varu, Gubernators izvēlējās nocirst Heršela galvu visu viņa draugu acu priekšā.

Ainas "Staigājošajos miroņos", kuras sāpināja skatītājus

Ziedoja sevi citu labā – Saša

Piecu sezonu garumā mums bija iespēja iepazīt un iemīlēt Sašu Viljamsu, līdz septītās sezonas fināla sērijā viņa izvēlējās sevi upurēt.  

Iepriekšējās sezonas izskaņā vairāki Rika komandas biedri tika nolaupīti, taču visilgāk gūstā palika Jūdžins un Saša. Jūdžins izlemj pāriet ienaidnieka pusē un sākt pielietot savas praktiskās zināšanas, lai palīdzētu Nīganam. Sašas sirds tika salauzta, jo Abrahams ir miris un viņa palūdz Jūdžinam radīt tableti, kura pārvērstu viņu par zombiju.

Pēdējā sezonas sērijā redzam, kā Nīgans ierodas Aleksandrijā, lai pieteiktu karu apmaiņā pret pēdējiem Rika komandas cilvēkiem – jā, arī Jūdžinu. Saša izliekas par mirušu un viņu gulda zārkā, taču Nīgans zina, ka tie ir meli. Saša atceras visu, kuras piedzīvojusi ar Abrahamu, un norij Jūdžina tableti. Brīdī, kad atver Nīgans zārka vāku, no tā iznāk par zombiju pārvērtusies Saša, kuru pēc tam nogalina.

Jaunie ienaidnieki “Čukstētāji” iezīmē savu teritoriju

Devītajā seriāla sezonā skatītājus piemeklē kārtējie šausmu skati. Alfa, Čukstētāju vadone, nolaupa un sagūsta Derilu, Mišonu, Kerilu un Jumiko. Tomēr, viņi netiek nogalināti, tā vietā Alfa viņus piekodina, lai vairs nesper kāju Čukstētāju teritorijā.

Četrinieks dodas mājup un pa ceļam saprot Alfas teikto par robežu – to ir nevar nepamanīt. Paveras baiss skats – uz mietiem uzdurtas desmit cilvēku galvas, kuri pirms nāves pārvērtušies par zombijiem. Vienā ainā atvadāmies no desmit personāžiem – redzam Taras, Henrija, Enida, Temijas, Ozija, Aleka, Dīdžeja, Edijas, Rodnija un Frenkijas galvas, kas uzdurtas uz mietiem.

Staigajosie_mironi_Abrahams_un_Glens

Čukstētāju spiegs, kurš nogalināja Sidiku

Vēl nupat desmitajā sezonā mums nācās atvadīties no Sidika. Viņa nāve bija tik pēkšņa un negaidīta, ka skatītajiem pat netika dots laiks, lai to īsti aptvertu.

Desmitās sezonas sākumā Aleksandrijas drošības zonai pievienojās Dante, kas vēlāk izrādījās Čukstētāju grupas spiegs. Dantes uzdevums bija sēt paniku Aleksandrijas iedzīvotājos. Nodevējs vistuvāk turējās Sidikam, kurš centās sadzīvot ar pārdzīvojumiem un briesmīgām atmiņām no dienas, kad Čukstētāji izlēma iezīmēt savu teritoriju ar viņa draugu galvām.

Dantes noslēpums tika atklāts pavisam nejauši. Dienā, kad Sidiks zaudēja draugus, Čukstētāji klikšķināja mēles un kādā dienā tādu pašu izdvesa arī Dante. Brīdī, kad nodevējs saprata, ka viņa

patiesā būtība ir atklāta, Dante aplika rokas Sidikam ap kaklu un sāka viņu žņaugt. Nodevējs skatījās, kā viņa “draugam” lēnām izzūd dzīvība.

Kaislīgākajiem faniem atgādinām, ka martā katru pirmdienu plkst. 22.00 kanālā FOX skatāmas jaunākās seriāla sērijas – asi stāsta pagrieziena punkti sagaidāmi uz katra stūra.

„FOX International Channels” (FIC) ir starptautiska mediju kompānija, kurai visā pasaulē pieder 324 dažādi izklaides TV kanāli, un to saturs pieejams 44 valodās. Latvijā FIC piedāvā kanālus FOX, FOX Life un „National Geographic”, kas skatītājiem pieejami ar latviešu un krievu valodas subtitriem. Visi FIC Latvija kanāli atrodami TV operatoru „Tet”, „Baltcom”, „Livas KTV”, “Balticom”, LAT, “Dautkom”, “Ostkom”, “Elektrons & K”, “SIA Smart-TV”, “V20″ un MITS piedāvātajās kanālu pakās.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top