Visas ziņas

Aizsardzības ministrs tiksies ar uzņēmuma “Latvijas Mobilais Telefons” prezidentu

Aizsardzības ministrs tiksies ar uzņēmuma “Latvijas Mobilais Telefons” prezidentu

Foto: Latvijas armija/flickr.com

Rīt, 3. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar uzņēmuma “Latvijas Mobilais Telefons” prezidentu, valdes priekšsēdētāju Juri Bindi, lai pārrunātu turpmāko sadarbību valsts aizsardzības inovāciju projektu īstenošanā.

Tikšanās laikā A. Pabriks un J. Binde apspriedīs vairākus sadarbības projektus, tostarp, informācijas platformas “Viedsargs” attīstīšanu un modulāru bezpilota sauszemes sistēmu izstrādi Eiropas Aizsardzības fonda pirmā projekta ietvaros.

Jau ziņots, ka uzņēmums “Latvijas Mobilais Telefons” sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un Rīgas Tehnisko universitāti attīsta virkni valsts aizsardzības inovāciju projektu, tai skaitā informācijas platformu “Viedsargs” militārajai saziņai, kā arī īpašus sensoru, mākslīgā intelekta un datorredzes risinājumus.

Jau vēstīts, ka Latvijas komersanti un pētniecības iestādes uzņēmuma “Latvijas Mobilais Telefons” vadībā šogad uzsāka dalību Eiropas Aizsardzības fonda pirmajā projektā, kura mērķis ir modulāru bezpilota sauszemes sistēmu izstrāde un turpmāka attīstīšana.

Latvijas dalība šajā starptautiskajā projektā sekmēs mūsu valsts aizsardzības un drošības industrijas sadarbību ar ārvalstu vadošajiem militārās industrijas uzņēmumiem, kā arī sniegs iespēju Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem līdzdarboties inovatīvo tehnoloģiju izstrādē, tās pielāgojot Latvijas armijas vajadzībām.

Eiropas Aizsardzības fonda projekta pieteikums tapa pērn pēc sākotnējās Igaunijas uzņēmuma “Milrem Robotics” iniciatīvas, vienotā konsorcijā apvienojot 14 sakaru, bezpilota, kiberdrošības, komandvadības, sensoru un citu inovatīvu sistēmu izstrādātājus no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Beļģijas, Francijas un Spānijas.

Eiropas Aizsardzības fonda mērķis ir sekmēt Eiropas Savienības dalībvalstu investīcijas kopīgā pētniecībā, tehnoloģiju izstrādē, ražošanā, kā arī sadarbību aizsardzības iekārtu kopīgā iegādē.

Lai attīstītu eksportspējīgas inovācijas, “Latvijas Mobilais telefons” iesaistās gan Latvijas, gan Eiropas mēroga izpētes projekto

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top