Tehnoloģijas

Tiešsaistes akciju tirdzniecības platforma FREEDOM24 ienāk Latvijas tirgū

Tiešsaistes akciju tirdzniecības platforma FREEDOM24 ienāk Latvijas tirgū

Starptautiskais brokeris Freedom Finance Europe, kurš pārvalda tiešsaistes akciju tirdzniecības platformu FREEDOM24, paplašina savu darbību un ienāk Latvijas tirgū. Tuvākajā nākotnē uzņēmums, kas piedāvā eiropiešiem tiešu piekļuvi Amerikas akciju tirgiem, plāno atvērt arī biroju Rīgā. Uzņēmuma stabilo perspektīvu apliecina starptautiskās kredītreitingu aģentūras S&P Global Ratings piešķirtais kredītreitings B. Pagājušajā fiskālajā gadā tas palielināja savu tīro peļņu 6,5 reizes – no 22 miljoniem ASV dolāru līdz 143 miljoniem ASV dolāru.

“Mēs vienmēr esam sekojuši līdzi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas attīstībai tādās jomās kā inovācijas un digitalizācija. Baltijas tirgus jau kādu laiku mums ir licies ļoti pievilcīgs uzņēmuma turpmākajai izaugsmei. Freedom Finance pirmo reizi Eiropas Savienības tirgū ienāca 2015. gadā. Jau šobrīd mūsu platformu Freedom24 izmanto 400 tūkstoši klientu, un to darījumu apjoms mēnesī sasniedz vairāk nekā 10 miljonus. Investīciju kultūra Baltijas valstīs strauji attīstās, tāpēc paplašinot savu darbību šajā reģionā,  ceram palielināt arī savu klientu bāzi,” uzsver Freedom Finance dibinātājs un izpilddirektors Timurs Turlovs (Timur Turlov).

Freedom Finance Europe faktiski ir vienīgais Eiropas Savienībā bāzētais brokeris, kas piedāvā privātajiem investoriem piedalīties sākotnējos publiskajos piedāvājumos jeb IPO. Izmantojot platformu Freedom24, investoriem no Latvijas ir iespēja saņemt labākos piedāvājumus un ieguldīt IPO, iegādājoties pasaulē atzītu uzņēmumu akcijas pat pirms to iekļaušanas biržā. Lai piedalītos IPO, potenciālajiem investoriem nepieciešams nodrošināt savu kontu ar kapitālu 2000 ASV dolāru apmērā.

FREEDOM24 ir tiešsaistes akciju tirdzniecības platforma, kas ļauj veidot investīciju portfolio, pērkot un pārdodot Amerikas, Eiropas un Āzijas vadošo uzņēmumu vērtspapīrus, kā arī sniedz tiešu piekļuvi atbilstošākajiem akciju tirgiem un ļauj ieguldīt IPO. Dalība IPO var būt ļoti ienesīgs tirdzniecības veids, jo akcijas iespējams iegādāties par sākotnējo cenu pirms to tirdzniecības sākuma.

Freedom Finance Europe 2008. gada finanšu krīzes laikā nodibināja Timurs Turlovs. Neskatoties uz sarežģītajiem ekonomikas apstākļiem ar ko pasaule saskārās 2020. gadā, 33 gadus vecais Turlovs ir kļuvis par miljardieri – 2021. gadā Merkur.de viņu ierindoja pasaules jaunāko miljardieru TOP 25.

Freedom Holding publiskotie pārskata dati par fiskālo gadu, kas beidzās 2021. gada 31. martā, liecina par uzņēmuma iespaidīgo izaugsmi un pastāvīgu patērētāju interesi. Arī klientu bāze ir ievērojami pieaugusi – ja salīdzina ar pagājušo gadu, pieaugums ir par 27 % un kopējais klientu apjoms sasniedz 290 tūkstošus. Tīrā peļņa fiskālā gada laikā palielinājusies par 6,5 reizēm – no 22 miljoniem ASV dolāru 2020. gadā līdz 143 miljoniem 2021. gadā. Savukārt, ieņēmumi sasnieguši 353 miljonus ASV dolāru, kas ir par 189% vairāk nekā tajā pašā periodā 2020. gadā (122 miljoni ASV dolāru).

Par Freedom Finance Europe:

Freedom Finance Europe ir starptautiskā investīciju uzņēmuma Freedom Holding Corp. meitasuzņēmums. Uzņēmumu 2008. gadā dibināja Timurs Turlovs (Timur Turlov) un tā tirgus kapitalizācija jeb uzņēmuma apgrozībā esošo akciju kopējā tirgus vērtība ir vairāk nekā 4 miljardi ASV dolāru. Uzņēmuma darbību regulē ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) un tā akcijas tiek kotētas NASDAQ biržā. Freedom Finance ir 96 biroji dažādās pasaules valstīs un uzņēmums nodarbina vairāk nekā 2500 darbiniekus. Tā biroji atrodas Kazahstānā, Krievijā, ASV, Vācijā, Ukrainā, Kirgizstānā, Uzbekistānā un Kiprā.

Papildu informācija.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top