Visas ziņas

Aktivizēta Ethereum 2.0 nulles fāze

Aktivizēts Ethereum 2.0

Foto: Paul Frenze/Unsplash.com

Ethereum 2.0 nulles fāzes palaišana notika saskaņā ar plānu, kad jaunajā tīklā tika izlaists genesis bloks.

Aktivizētā signālķēde vai  beacon chain ļaus steikeriem piedalīties atlīdzību pelnīšanā par viņiem uzticēto uzdevumu izpildi bloku pievienošanā un drošības uzturēšanā – saskaņā ar konsensa Proof-of-Stake noteikumiem.

Palaišanas priekšvakarā depozītu apjoms Ethereum 2.0 steikingā pārsniedza 880 000 ETH vai 500 milj. $. Sakarā ar Ethereum 2.0 izvēršanas īpatnībām – šīs monētas tiks bloķētas jaunajā ķēdē nākamos divus gadus un tirgum nebūs pieejamas. Paredzams, ka laika gaitā aktīvu apjoms steikingā palielināsies. Izstrādātāji cer, ka no pašreizējām vērtībām tas palielināsies 10 reizes, lai tīklu varētu uzskatīt par drošu.

Komentējot turpmākos projekta attīstības soļus, Ethereum līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins paziņoja:

“Mēs ceram, ka Proof-of-Stake darbosies nepārtraukti, bet mēs vēlētos piešķirt vairāk funkcionalitātes. Svarīgākās sastāvdaļas ir shardings un ETH 1 apvienošana ar ETH 2. Tāpat ir sīkāki jautājumi, piemēram – ātra dažādu klientu atbalsta pievienošana”.

Viņš neizslēdza, ka sākumposmā var rasties grūtības, bet atzīmēja, ka galveno tīklu atbalsta dalībnieki, kuriem ir pieredze un reāls stimuls – kāda nebija testu laikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top