Visas ziņas

Algoritms Proof of Weight. Kas tas ir un kādas ir priekšrocības?

Algoritms Proof of Weight. Kas tas ir un kādas ir priekšrocības?Ir dzirdēts par algoritmiem, uz kuru bāzes funkcionē blockchain monētas? Piemēram, bitkoins strādā ar Proof of Work (PoW), bet Ethereum drīz jāpāriet uz īpašuma daļas pierādīšanu vai Proof of Stake (PoS).

Pastāv vēl daudzi algoritmi – katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Šodien aplūkosim Proof-of-weight vai “svara pierādīšana”. Tas ir diezgan neparasts risinājums, kas ļauj viegli iestatīt un mērogot tīklu. Tomēr vislielākā problēma joprojām ir lietotāju stimulēšana pāriešanai uz šo algoritmu.

Kas ir Proof-of-weight

Aplūkosim Proof-of-weight darbības principu, pamatojoties uz populārāko algoritma pielietošanas piemēru – monētu Algorand. Tā ļauj veikt transakcijas ar augstu ātrumu un spēj mērogoties lielam skaitam lietotāju. Kompānija apgalvo, ka algoritms garantē konsensa sasniegšanu tīklā bez fork attīstības riska. Svarīgs elements šeit ir katra lietotāja svars, kas atkarīgs no tā, cik monētu ir viņa kontā.

Tāda “svara pierādīšana” mazina ne tikai forka risku, bet arī uzbrukumus, saglabājot tīklu drošībā. Proof of Weight garantē, ka divas trešdaļas lietotāju ir godīgi – proti, tiem ir nepieciešamā bilance svara apstiprināšanai. Šī īpatnība ļauj tīkla organizatoram uz Proof of Weight bāzes izveidot kopienu no nejaušiem monētu īpašniekiem, lai palaistu katru protokola soli.

Ja PoS jūsu nākamā bloka atrašanas varbūtība ir atkarīga no tokenu procenta, kuri jums pieder tīklā, tad sistēmā PoWeight “tiek svērts” kāds cits svarīgs parametrs. Piemēram, projektā Filecoin tiek izmantots Proof-of-Spacetime, kas atspoguļo – cik šos IPFS jūs uzglabājat. Cits projekts – Chia – konsensa sasniegšanai izmanto telpas un laika pierādīšanu.

Lai gan Proof-of-Weight ir daudz priekšrocību – tas nav tas konsensa modelis, uz kuru tuvākajā nākotnē var pāriet lielākās kriptovalūtas. Tā galvenā problēma – lietotāju motivācija piedalīties tādos tīklos, kuru ir ļoti grūti pastiprināt, jo viņi nesaņem atlīdzību. Tas Proof-of-Weight padara par vairāk piemērotu modeli radošiem projektiem, nevis komerciāliem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top