Tehnoloģijas

SIA AM Craft Latvijā rada lielāko 3D printēšanas centru Ziemeļeiropā

AM Craft

Foto: Ilustratīvs ZMorph Multitool 3D Printer/Unsplash

Uzņēmums “AM Craft” no pasaulē lielākā industriālo 3D printeru ražotāja “Stratasys” (ASV) ir iegādājies un uzstādījis četrus lielizmēra industriālos 3D printerus.

Jau 2021. gada pavasarī Rīgā atradīsies lielākais lielizmēra industriālo 3D printeru parks Ziemeļeiropā, kas fokusēsies uz sertificētu aviācijas un medicīnas produktu ražošanu.

3D printeru parks tiek veidots pateicoties noslēgtajam līgumam starp uzņēmumu un Centrālo finanšu un līguma aģentūru projekta “Digitāli kontrolētas plastmasas produktu ražotnes izveide radot automatizētu industriālo 3D printeru līniju” ietvaros. Projekta īstenošanai Luminor banka ir piešķīrusi aizdevumu 804 000 eiro apmērā.

“AM Craft” ir saistītais uzņēmums Baltijā lielākajam 3D printēšanas centram SIA “Baltic3d.EU”, kas strādā divās Latvijas pilsētās – Grobiņā un Rīgā. “Baltic3D” kopš 2018. gada nodrošina dažādu aviācijas projektu īstenošanu ārvalstu partneriem lidmašīnu apkopes jomā un jaunu detaļu izstrādē lidmašīnu salona interjera pilnveidošanā. “Pieaugot darba apjomam un, turpinot kvalificēties kā piegādātājam arvien lielākiem industrijas spēlētājiem, saskarāmies ar problēmām skaidrot par uzņēmuma dažādiem darbības virzieniem. Nolēmām, ka vieglāk un klientiem saprotamāk būs, ja visu, kas specializēsies uz sertificētu aviācijas detaļu ražošanu, nodalīsim jaunā uzņēmumā,” paskaidro SIA “AM Craft” līdzīpašnieks un valdes loceklis Jānis Jātnieks

Šāda centra izveide Rīgā  ir loģiska, ņemot vērā Airbaltic biznesa lēmumu par fokusēšanos uz Airbus lidmašīnām un plānoto apkopes centru Rīgā, kā arī jau Baltijā strādājošos lidmašīnu apkopes uzņēmumus Magnetic MRO Tallinā un FL Technics Viļņā. “AM Craft” uzdevums ir kļūt par ražošanas bāzi un saņemt nepieciešamos ražošanas sertifikātus, lai varētu specializēties uz sertificētu aviācijas detaļu ražošanu. “Uz iekārtām varēsim drukāt arī detaļas citiem transporta nozares virzieniem – vilcieniem, tramvajiem, autobusiem, tostarp, arī militārajiem transportlīdzekļiem,” uzsver uzņēmuma līdzīpašnieks Didzis Dejus.

“Lielizmēra 3D printeru piegāde ir tikai daļa no projekta. Mūsu uzdevums ir radīt automatizētu līniju, kas spēs apkalpot 3D printerus 24/7 un nodrošināt manuālu procesu automatizāciju, kas būtiski palielinās ražošanas procesa izsekojamību, atkārtojamību un detaļu atdzišanu kontrolētā vidē. Šāda procesa automatizācija tik lieliem industriāliem FDM tehnoloģijas 3D printeriem ar darba laukumu 90x90x90 cm, ir novitāte pasaulē un industrijā, ” papildina Jānis Jātnieks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top