Tehnoloģijas

Džefs Bezoss būs pirmais Blue Origin izstrādātā kosmosa kuģa Shepard pasažieris

Kamēr SpaceX vadītājs Īlons Masks (Elon Musk) turpina sapņot par Marsa kolonizēšanu, tikmēr cits uzņēmējs – Džefs Bezoss (Jeff Bezos) grasās iekarot kosmosu.
Biznesmenis paziņojis, ka piedalīsies Bezosa kompānijas izstrādātā kosmosa kuģa New Shepard pirmajā pilotētajā lidojumā. Tas pacelsies 100 kilometru augstumā virs Zemes, pēc tam kapsula atvienosies no nesējraķetes. Pasažieri varēs baudīt skaisto skatu kosmosā un atgriezties atpakaļ.

Kuģis paredzēts tikai dažiem pasažieriem. Džefs Bezoss ņems līdzi jaunāko brāli, vēl vienu vietu pārdos labdarības izsolē, bet ceturtā, šķiet, tiks Blue Origin darbiniekam.
“Kopš piecu gadu vecuma es esmu sapņojis par ceļojumu kosmosā. 20. jūlijā es došos šajā ceļojumā kopā ar savu brāli. Lielākais piedzīvojums ar manu labāko draugu”, – pastāstīja Bezoss.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

Lidojums ieplānots 20. jūlijā, proti – 15 dienas pēc Džefa Bezosa atlaišanas no Amazon. Par aiziešanu no kompānijas ģenerāldirektora amata viņš paziņoja šī gada februārī. Tiesa – Bezoss nepamet Amazon. Viņš ieņems valdes izpilddirektora amatu, kas tika izveidots tieši viņam.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top