Tehnoloģijas

Amazon satelīta internets Project Kuiper

Amazon Project Kuiper satelīta internets

Interneta tirdzniecības gigants Amazon ir atklājis, kā izskatīsies Project Kuiper satelīta interneta termināļi. Tie atšķiras pēc izmēra un datu pārraides ātruma.

Amazon Project Kuiper satelīta internets

Project Kuiper ir tiešākais konkurents SpaceX Starlink. Amazon ir saņēmis atļauju izvietot orbītā vairāk nekā 3000 satelītu. Pirmā kosmosa kuģa palaišana plānota 2024. gadā, pēc tam uzņēmums uzsāks satelīta interneta testus. Līdz 2026. gadam orbītā būs 3236 Amazon satelīti.

Amazon Project Kuiper satelīta internets

  • Attiecībā uz termināļiem uzņēmums piedāvās trīs versijas. Standarta modelim ir 11 collu kvadrātveida antena. Tas ir paredzēts lietošanai mājās un nodrošinās datu pārraides ātrumu līdz 400 Mb/s.
  • Kompaktais termināls ir aprīkots ar 7 collu antenu. Tā ir mobilā versija, ko var ātri pārvietot no vienas vietas uz otru un izmantot ceļā. Maksimālais datu pārraides ātrums būs 100 Mbit/s.
  • Visbeidzot, trešā versija ir paredzēta korporatīvai lietošanai. Terminālis ir aprīkots ar taisnstūra formas antenu, kuras izmēri ir 48 x 76 cm. Maksimālais datu pārraides ātrums būs 1 GB/s.

Amazon Project Kuiper satelīta internets

Termināļu izmaksas vēl nav precizētas, bet ir zināms, ka standarta versijas (11″) cena būs mazāka par 400 ASV dolāriem. Salīdzinājumam, SpaceX piedāvā Starlink patērētājiem paredzētos terminālus par 599 ASV dolāriem.

Avots: Amazon

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top