Tehnoloģijas

Amazon veido savu satelītinternetu, kas konkurēs ar Starlink

Amazon Project Kuiper

E-komercijas un mazumtirdzniecības gigants Amazon plāno zemajā Zemes orbītā palaist 3236 satelītus. Kompānija vēlas izveidot savu satelītu kā alternatīvu Starlink, nodrošinot tīkla piekļuves pakalpojumus no kosmosa.

E-komercijas un mazumtirdzniecības gigants šo projektu ir nodēvējis par Project Kuiper. Aprīlī Amazon parakstīja vairāku miljardu dolāru līgumus ar trim dažādām organizācijām, kas palīdzētu palaist satelītus. Runa ir par Amazon dibinātāja Džefa Bezosa Blue Origin, United Launch Alliance (Boeing un Lockheed Martin kopuzņēmums) un Eiropas Arianespace. Šis ir lielākais darījums komerciālās aviācijas un kosmosa industrijas vēsturē.

Starlink jau ir aptuveni 2000 satelītu zemajā Zemes orbītā, kas apkalpo aptuveni 250 000 abonentu. Iepriekš ASV Federālā sakaru komisija (FCC) apstiprināja 12 000 SpaceX satelītu palaišanu. Turpretim Amazon vēl nav palaidusi nevienu satelītu, taču kompānija varētu būt nozīmīgs spēlētājs šajā jomā.

Quilty Analytics vecākais analītiķis Kelebs Henrijs norāda, ka: “Satelītu sakaru tirgus ir desmitiem miljardu dolāru vērts, un neviens no nozares pārstāvjiem netic, ka tas atbilst noteikumam “uzvarētājs iegūst visu”. Mēs sagaidām vismaz divu vai pat vairāku satelīta interneta rašanos. Tie apkalpos ne tikai privātos patērētājus, bet arī jebkuru uzņēmumu vai organizāciju, kam ir nepieciešams interneta pieslēgums.

Saskaņā ar Starptautiskās Telekomunikāciju savienības, kas ir daļa no ANO, datiem, 37% pasaules iedzīvotāju nekad nav izmantojuši internetu. Turklāt 96% no viņiem dzīvo jaunattīstības valstīs.

Avots: Gizchina.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top