Tehnoloģijas

Kompānijai Amazon atļauj palaist orbītā ap Zemi 3236 satelītus interneta izplatīšanai

Amazon interneta satelīti

Īlona Maska (Elon Musk) kompānija SpaceX plāno sākt testēt globālo internetu projekta Starlink ietvaros, tomēr projektam izradās ir arī konkurents: kompānija Amazon tikko ir saņēmusi atļauju palaist satelītus interneta izplatīšanai.

Ko tas nozīmē

Amazon ir savs Starlink analogs – projekts ar nosaukumu Kuiper. ASV Federālā sakaru komisija (Federal Communications Commission, FCC) to nesen akceptēja, atļaujot palaist orbītā ap Zemi 3236 satelītus. Pieteikums tika iesniegts 2019. gada jūlijā.

Saskaņā ar licenci, pusi satelītu Amazon palaidīs līdz 2026. gadam, pārējos – līdz 2029. gadam. Kopumā kompānija projektā Kuiper plāno ieguldīt 10 mljrd. $.

Amazon plāno nosūtīt satelītus trīs dažādos augstumos un paziņo, ka tai orbītā vajag tikai 578 satelītus, lai sāktu pakalpojumus. Kas tos nogādās orbītā – pagaidām nav zināms, bet Blue Origin – vēl viena Džefa Bezosa kompānija – projektā nepiedalīsies.

“Kuiper sniegs platjoslas interneta piekļuves pakalpojumus patērētājiem, kuriem internets ir nepieejams vai vājš signāls, uzņēmumies Amerikas Savienotajās Valstīs un globālajiem klientiem, izmantojot progresīvas satelītu un zemes staciju tehnoloģijas, ” – atzīmē Amazon.

Avots: Aamazon

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top