Visas ziņas

Vai arī AMD uzsāks videokaršu ražošanu ar samazinātu izmantošanas iespēju kriptovalūtu ieguvei?

AMD mainings

Foto: Pixabay

Kompānija “AMD” pagaidām nav domājusi par īpašu videokaršu ražošanu ar samazinātu izmantošanas iespēju kriptovalūtu ieguvei, kā to ir darījusi kompānija “Nvidia”.

2021. gadā bija ievērojami pieaugusi kriptovalūtu cena, un daudzi steidza iegādāties jaudīgākas videokartes kriptovalūtas ieguvei. Augstā videokaršu pieprasījuma dēļ, ne visi varēja iegādāties jaunu un samērā lēti tās. Kompānija “Nvidia” reaģējot uz šo notikumu, izstrādāja “GeForce RTX 3060” videokartēm īpašu programmatūru, lai varētu konstatēt specifiskus kriptovalūtas ieguves algoritma atribūtus un ierobežotu kriptovalūtas ieguves iespējas.

Pēc loģikas principa, kompānijai “AMD” bija jārīkojās līdzīgi, lai ierobežotu videokaršu deficītu. Bet kompānija ir paziņojusi, ka nekādas izmaiņas videokartēm netiks veiktas.

Kompānijas “AMD” produktu menedžeris Nišs Nīlaložanans preses brīfinga laikā sacīja, teica, ka Infinity Cache ātrās kešatmiņas iegulšana pēdējās paaudzes videokartēs, samazinot atmiņas joslas platumu, nav veikta nejauši:

“Videokaršu jauda netiks samazināta saistībā ar videokaršu trūkumu pieaugošās intereses dēļ par kriptovalūtas ieguvi. Tomēr ir dažas būtiskas lietas. Pirmkārt, RDNA videokarte jau no paša sākuma tika izstrādāta videospēlēm, tāpat arī RDNA 2 videokarte. Līdz ar to ir jāsaka, ka Infinity Cache ātrās kešatmiņas iestrāde ar mazāku atmiņas joslas platumu ir paredzēta, lai varētu sasniegt labākus videospēļu rezultātus. Tajā pašā laikā kriptovalūtas ieguvei ir nepieciešams lielāks atmiņas joslas platums, tāpēc videokartei ir arhitektūras līmeņa ierobežojumi.

Visas veiktās videokaršu optimizācijas, kā vienmēr, galvenokārt ir saistītas ar videospēlēm. Ir skaidrs, ka spēlētājiem šādas videokartes būs labākas, taču tās nebūs ideāli paredzētas kriptovalūtas ieguvei.”

Kopumā kompānija “AMD” ir paudusi apņemšanos vairāk domāt izdevīgumu videospēļu spēlētājiem, nevis tiem, kas vēlās iegūt kriptovalūtu.  Tomēr videokaršu trūkums tirgū ir vēl joprojām liela problēma, tieši trūkst lēto modeļu videokartes.

Avots: Hardwaretimes

Vai Nvidia RTX 3060 videokarti var izmantot Ethereum mainingā bez jaudas ierobežojumiem?

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top