Tehnoloģijas

Amerikāņu kompānija Extreme Networks pārdeva komplektējošās daļas un programmatūru Krievijas raķetēm un karakuģiem

ASV kompānija Extreme Networks pārdeva komponentus un programmatūru Krievijas raķetēm un karakuģiem

Reuters ziņo, ka amerikāņu tehnoloģiju kompānija Extreme Networks pārdevusi programmatūru un komplektējošās daļas Krievijas Avangard rūpnīcai.

Pret Avangard rūpnīcu sankcijas tika piemērotas 2014.gadā pēc tam, kad Krievijas Federācija anektēja Krimu. Līdz ar to amerikāņu kompānijas nevarēja sadarboties ar Krievijas uzņēmumu. Neskatoties uz to, saskaņā ar Reuters ziņām, Extreme Networks pārdeva savas komplektējošās daļas četrus gadus (2017-2021), tas ir trīs gadus pēc sankciju noteikšanas.

Uzņēmuma pārstāvji jau izteikuši savus komentārus par Reuters sniegtajām ziņām. Pēc viņu teiktā, viņi nezināja, ka produkcijas galasaņēmējs ir Krievijas ražotājs, uz kuru attiecas sankcijas. Extreme Networks piebilda, ka darījumi notika caur izplatītāju RRC. Tā mātesuzņēmums ir reģistrēts Kiprā un saucas BD Enterprise Networking.

Avangard rūpnīca ir pazīstama ar S-400 pretgaisa raķešu sistēmu ražošanu. Tajā pašā laikā Reuters ziņo, ka komplektējošās daļas un programmatūras ir izmantotas Krievijas militārajām vajadzībām.

Šī situācija mums parāda divas lietas. Pirmkārt, Krievijas militārā rūpniecība ir atkarīga no ārvalstu atbalsta. Otrkārt, sankcijas un eksporta ierobežojumi nevar pilnībā izslēgt Rietumu komplektējošo daļu nokļūšanu līdz Krievijas  kompānijām.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top