Visas ziņas

Amerikas advokāts par bitkoina radītāju nosaucis Igaunijas zinātnieku

Satoši Nakomoto medības turpinās

Iepriekš jau rakstījām par iespējamiem minējumiem, kas ir Satoši Nakamoto?

Losandželosas advokāts Džastins Sobadži ir pārliecināts, kas zem Satoši Nakomoto pseidonīma slēpjas igauņu zinātnieks Helgers Lipmaa. Taču pats zinātnieks to kategoriski noliedz.

Par to vēsta Postimees. Kā atzīmē Igaunijas izdevums, 2017.gada beigās Amerikas advokāts uz Los Angeles Times, New York Times, The Sun un Postimees redakciju nosūtīja vēstuli, kurā sniegti “vairāki pierādījumi”, ka pirmās kriptovalūtas radītājs ir Tartu Universitātes kriptogrāfijas institūta vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Helgers Lipmaa.

“Man ir teorija, ka nezināmais bitkoina autors Satoši Nakomoto ir igaunis. Tas ir Helgers Lipmaa”, – raksta advokāts.

Džastins Sobadži

Advokāts Džastins Sobadži

Sobadži ir pārliecināts, ka slaveno deviņu lappušu white paper “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” varēja uzrakstīt tikai cilvēks, kurš lieliski pārvalda laikspiedola un hesh. tehnoloģijas. Saskaņā ar viņa teikto, šīs tehnoloģijas darbības principi tika aplūkoti Lipmaa doktora darbā, kā arī vairākos viņa publicētajos zinātniskajos rakstos 1990.gados.

Turklāt advokāts atzīmē, ka “white paper”, kas apraksta bitkoina darbību, netieši atsaucas uz Igaunijas zinātnieka doktora darbu, kuru tas 1999.gadā aizstāvēja Tartu Universitātē.

Savā vēstulē Sobadži uzsver arī “igauņu Satoši” izcilās matemātiskās spējas:

“Būdams skolnieks, Lipmaa ieņēma godalgotas vietas matemātikas olimpiādes. Tikai trīs gadu laikā viņš “teicami” absolvēja universitāti. Pats Lipmaa rakstīja, ka viņa IQ ir 162”, – piebilst advokāts.

Turklāt Sobadži ir paskaidrojis pseidonīmu “Satoši Nakamoto”. Lipmaa vietnē amerikāņu advokāts ir atradis, ka minēti trīs Japānas kriptogrāfu vārdi – Satoči Obana, Junko Nakadzima un Takesi Okamoto. Tādējādi Saobadži uzskata, ka bitkoina radītāja pseidonīms tika sastādīts no trīs vārdiem.

zem Satoši Nakomoto pseidonīma slēpjas igauņu zinātnieks Helgers Lipmaa

Igauņu zinātnieks Helgers Lipmaa

Kā atzīmē Postimees, izdevuma redakcijai izdevās sazināties ar Lipmaa. Citējot Igaunijas zinātnieku, “pētījuma” rezultāti viņu ārkārtīgi pārsteidza.

“Es noteikti neesmu Satoši, un es nesaprotu, kāpēc viņš pievērsis uzmanību tieši man,” –  izteicies Lipmaa.

Pēc tam Igaunijas zinātnieks palūdza viņa vārdu vairs presē neminēt.

Atgādināsim, ka iepriekš bijušais SpaceX stažieris Sahils Gupta izvērsa teoriju, ka tas pats noslēpumainais Satoši Nakamoto ir Īlons Masks. Taču pats SpaceX dibinātājs drīz vien šo mītu atspēkoja.

Starp citiem pretendentiem Satoši Nakamoto vārdu sev piedēvēja Litecoin radītājs Čārlijs Lī. Vēl svaigā atmiņā arī Austrālijas programmētāja un uzņēmēja Kreiga Raita neveiksmīgais mēģinājums uzdot sevi par bitkoina radītāju.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top