Biržas

Andreas Antonopulos: bitkoins-ETF – tā ir “briesmīga ideja”

Kriptovalūtu biržas investīciju fondi (ETF) var provocēt manipulāciju vilni tirgū un tas negatīvi iespaidos digitālo valūtu kursus. Tādu viedokli paudis labi zināmais kripto speciālists Andreas Antonopulos.

Pēc viņa teiktā – viņš saprot daudzu kopienas pārstāvju vēlmi ieraudzīt bitkoina-ETF laišanu klajā, jo agrāk daudzas citas biržas preces, kas ieguva tamlīdzīgu instrumentu, strauji pieauga cenas ziņā.

“Es zinu, ka daudzi vēlas būt par lieciniekiem ETF atzīšanai, jo tad būs “to the moon”, aitas un viss pārējais. Bet es to uzskatu par briesmīgu ideju. Esmu pret ETF, lai gan domāju, ka tas notiks”, – teicis Antonopulos savā nesenajā video.

Viņš arī uzskata, ka institucionālo investoru darbības ETF tirgū iespaidos kriptovalūtu kursus kopumā, jo šis ir “tirgus ar globālu likviditāti”.

“Vienmēr pastāv bažas, ka biržas preču tirgi ir uzņēmīgi pret agresīvām manipulācijām, bet šo biržā tirgojamo instrumentu palaišana palielina institucionālo investoru iespējas manipulēt ar biržas preču kursiem ne tikai tajos tirgos, kur tie tiek tirgoti, bet arī ārpus tiem”, – teicis Antonopulos.

Viņš pievērsis uzmanību arī tam, ka ETF investoriem nav tādas pašas tiesības un pienākumi kā pašas kriptovalūtas turētājiem.

“Viņi nevar izmantot savus līdzekļus balsošanai saistībā ar forkiem, kas skar svarīgus bitkoina ekosistēmas aspektus, tādēļ ETF organizatoriem, iespējams, būs vienkāršāk rīkot savus forkus un piesaistīt tiem jau pazīstamus investorus. Aprakstītais scenārijs nozīmēs dziļāku bitkoina centralizāciju – ko varēs izmantot ne tikai manipulatori, bet arī valdības, kas neatzīst kriptovalūtas popularitātes pieaugšanu”, – viņš secina.

Atgādinām, ka iepriekš kriptovalūtu biržas fondus kritizēja pazīstamais kriptogrāfs un smartkontraktu sfēras pionieris Niks Sabo.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top