Mainings

Andreass Antonopuloss: Bitkoina mainings vienmēr būs izdevīgs

Andreass Antonopuloss: Bitkoina mainings vienmēr būs izdevīgs

Pazīstamais bitkoina popularizētājs Andreass Antonopuloss savā nesenajā jautājumu un atbilžu sesijā paskaidroja – kāpēc bitkoina mainings nekad nebūs maineriem nerentabls.

Saskaņā ar Antonopulosa sacīto – maineri tagad visā pasaulē strādā cauru diennakti, un daži no tiem ir efektīvāki, salīdzinot ar citiem. Kad bitkoina cena krītas vai aug maineru skaits, tad mazāk efektīviem maineriem kļūst neizdevīgi mainot.

Kad visneienesīgākās iekārtas tiks atslēgtas, bet sarežģītība mainīsies, tad efektīvās maininga ierīces kļūs vēl ienesīgākas. Tas izraisīs liela skaita maineru pieslēgšanos – un tad viss cikls atkal atkārtosies.

Kad sarežģītība samazinās, tad viņu maininga iekārtas kļūst ienesīgākās – iespējams, tik ienesīgas,lai viņi atkal tās ieslēgtu. Tas izraisīs hashrate palielināšanos, tāpēc nākamreiz, pārrēķinot sarežģītību, mainings atkal būs mazāk ienesīgs.

Pēc Andreasa teiktā – ekonomikas teorija parāda, ka cena vienmēr ir tendēta uz nulles ienesīgumu. Protams – praksē tas nekad nenotiek, un cena vienmēr svārstās virs un zem peļņas sliekšņa.

Vidēji tā svārstīsies ap nulli, un vairums maineru strādās gandrīz uz peļņas sliekšņa… Cena (vidēji) nekad nepadarīs mainingu nerentablu. Aizejošie neefektīvie maineri padarīs pārējos par ienesīgiem. 

Andreass to uzsver, jo tieši šis ekonomiskais faktors kopā ar sarežģītības pārrēķinu palīdz aizsargāt bitkoina tīklu. Ja mainings kādreiz kļūs nerentabls it visur, tad viss vienkārši sabruks. Par laimi – tas nekad nedrīkst notikt, secina Antonopoulos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top