Tehnoloģijas

Prezentēts Android 12: ar lielākajām dizaina izmaiņām pēdējos gados

Android 12 versija

Kompānija Google konferencē Google I/O rīkoja jaunās operētājsistēmas Android 12 prezentāciju.

Jaunā operētājsistēma ievieš lielas dizaina izmaiņas. Google prezentēja jaunu dizaineru valodu Material Design – Material You, kas pārskata interfeisu visā sistēmā.

Google uzsver, ka Android 12 ietver vislielāko dizaina izmaiņas pēdējo gadu laikā. Īpaši tiek atzīmēta automātiska jaunas krāsu shēmas izveide, mainot fona tapetes. Pirmie šo funkciju saņems viedtālruņi Google Pixel.

Tika pārstrādāti ātrie iestatījumi, tostarp tika pievienota ikona Google Pay un viedās mājas pārvaldības elementi.

Īpaša uzmanība veltīta drošībai. Sistēmā parādījies Privacy Dashboard – panelis, kur var aplūkot – kādas atļaujas saņēmušas lietotnes, un kad.

Android 12 ieslēgs apgaismojumu labajā stūrī, ja tiek izmantota kamera vai mikrofons. Izsniegtās atļaujas var viegli atcelt, izmantojot ātros iestatījumus, un nepametot esošo ekrānu.

Turklāt Android 12 ir parādījies funkcijas Digital Car Key – automašīnas digitālo atslēgu  – atbalsts. Lietotāji varēs automātiski atslēgt un aizslēgt automašīnu, izmantojot viedtālruni. Rudenī funkcija būs pieejama viedtālruņos Pixel un dažos Samsung Galaxy modeļos. Iesākumā tas darbosies ar BMW automašīnām.

Izstrādātāji apgalvo, viedtālruņi uz Android 12 bāzes strādās ātrāk, savukārt autonomas darbības laiks tajos palielināsies, pateicoties CPU izmantošanas optimizācijai.

Tāpat arī Google paziņoja par pirmās publiskās beta versijas – Android 12 Beta 1 iznākšanu. Tā pieejama Pixel sērijas viedtālruņiem, sākot ar modeli Pixel 3, kā arī atsevišķiem Asus, OnePlus, OPPO, Realme, Sharp, Techno, TCL, Vivo, Xiaomi un ZTE modeļiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top