Valūtas

Anglijas bankas vecākais ekonomists: spekulācijas kaitē kriptovalūtu efektivitātei

Anglijas bankas vecākais ekonomists: spekulācijas kaitē kriptovalūtu efektivitātei

Spekulācijas kaitē kriptovalūtu kā maksājumu līdzekļa efektīvai izmantošanai – paziņojis Anglijas bankas (BoE) vecākais ekonomists Pīters Cimmermans. Par to vēsta Coindesk.

Savā 14. februāra rakstā ekonomists atzīmējis, ka, tā kā blokķēdēm ir ierobežota caurlaides spēja, tad intensīvas izmantošanas periodi padara transakcijas lēnākas un dārgākas. Pieņemot, ka kriptovalūtas vērtība izriet no tās noderīguma kā maksājumu instrumenta – blokķēdes pārslodze padara to mazāk noderīgu un līdz ar to  mazāk vērtīgu turētājiem.

“Ierobežota telpa norēķiniem rada konkurenci starp valūtas lietotājiem, tāpēc spekulatīvā darbība var izkonkurēt naudas izmantošanu”, – teikts rakstā. “Spekulācijas pārslogo blokķēdi, samazinot kriptovalūtas noderīgumu un ietekmējot tās cenu”.

Rakstā norādīts, ka nekontrolētas spekulācijas faktiski varēja traucēt kriptovalūtu izplatīšanos. Cimmermans uzskata, ka tās radīja arī “digitālā zelta” sekundāro efektu, kura būtība ir tāda, ka atkarībā no cenas paaugstināšanās daži lietotāji, kuri pretējā gadījumā kriptovalūtu būtu izmantojuši kā maksājumu līdzekli, nolemj to uzkrāt – gaidot turpmāku cenas paaugstināšanos.

Komentāros CoinDesk Cimmermans teica, ka spekulatīvā darbība “apgrūtina kripto izmantošanu tiešajam mērķim”. Tas ietver monētu izmantošanu tādās blokķēdes platformās – kā Ethereum, kur “konflikts starp blokķēdes telpas pieprasījumu no decentralizētām lietotnēm (dapiem) un blokķēdes telpas pieprasījumu no spekulācijām” var traucēt noderīgumam. Kā piemēru viņš minēja spēles CryptoKitties pēkšņo popularitātes pieaugumu, kas “aizpildīja blokķēdi un apgrūtināja izmantošanu (dapu) un smartkontraktu izpildi”.

Anglijas banka ļauj darbiniekiem publicēt savus uzskatus un secinājumus darba rakstos, tomēr tie ne vienmēr atspoguļo bankas pozīciju.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top