Kriptovalūtas slēptas identitātes dēļ ievērojami sarežģī cīņu ar kibernoziedzību pasaulē. To paziņojis Apvieno Nāciju organizācijas Kibernoziedzības un naudas atmazgāšanas problēmu pārvaldes vadītājs Nils Volšs.
Huge thanks to @LindaMottram for having me on #abcPM from Parliament House #Canberra 🇦🇺 to discuss @UN__Cyber @UNODC_AML work to counter online child sexual abuse #CSEA and criminal use of #cryptocurrencies. https://t.co/lDV198bNau pic.twitter.com/aHvhJrX8c7
— Neil Walsh – UN (@NeilWalsh_UN) August 29, 2019
Viņš atzīmējis, ka kriptovalūtas izmanto dažādi noziedznieki – tai skaitā bērnu seksuālās izmantošanas globālo tīklu organizatori. Pēc viņa teiktā – problēma ir aktuālāka, nekā tas var šķist plašākai sabiedrībai.
“Agrāk, kad mēs aplūkojām jomas ar patiešām augstu draudu līmeni – tādu kā bērnu pornogrāfija internetā – īpaša uzmanība tika veltīta maksājumiem. Līdz ar kriptovalūtu parādīšanos izmeklētājiem ir kļuvis ļoti sarežģīti tam izsekot un censties mazināt riskus”, – teicis ierēdnis.
Kā risinājumu Volšs piedāvājis varas iestādēm uzlikt kriptovalūtu biržām par pienākumu stingri kontrolēt klientu identificēšanās un naudas atmazgāšanas apkarošanas pasākumus, lai zinātu, “kurš pērk un pārdod kriptovalūtas, un kurš pārvieto vērtības”.
