Visas ziņas

Start(IT) aicina pašizolācijas laikā bezmaksas apgūt nākotnes tehnoloģiju – mākslīgo intelektu

Start(IT) aicina pašizolācijas laikā bezmaksas apgūt nākotnes tehnoloģiju – mākslīgo intelektu

Bezmaksas tiešsaistes mācībās par mākslīgo intelektu (MI) Latvijā jau pašlaik iesaistījušies vairāk nekā 5500 interesentu, liecina IT Izglītības fonda Start(IT) apkopotā informācija. Ņemot vērā esošo situāciju, kad daudz iedzīvotāju ir pašizolācijā, Start(IT) aicina laiku izmantot lietderīgi un apgūt bezmaksas kursu latviešu valodā, kas var palīdzēt labāk izprast tehnoloģijas un raisīt jaunas idejas.

Lai mudinātu iedzīvotājus kursam ne tikai pieteikties, bet arī pabeigt mācību procesu, Start(IT) nolēmis izsludināt papildu motivējošu “sacensību”. Tajā varēs piedalīties tie, kas līdz nākamā gada 31.janvārim pabeigs pilnu “Elements of AI” mācību kursu un iesūtīs fondam saņemto elektronisko sertifikātu par kursa apgūšanu. Pilni konkursa noteikumi publicēti elementsofai.lv un startit.lv mājaslapās.

IT izglītības fonda Start(IT) projektu vadītāja Ance Kancere uzsver: “”Elements of AI kurss” ir veidots tā, ka tā saturs ir viegli uztverams lasītājam – ar piemēriem par ikdienas situācijām, ar vienkāršiem formulējumiem un arī kursa dizains ir veidots lietotājam draudzīgā formātā. Pozitīvi ir arī tas, ka kursu ir iespējams pildīt jebkurā ierīcē – telefonā, planšetē, datorā. Tāpat ikviens var izvēlēties, kad un cik ātri apgūt kursa sadaļas. Kursa veidotāji ir izdarījuši visu, lai zināšanu apguve būtu pēc iespējas ērtāka. Tādēļ mēs aicinām pieteikties un pabeigt visu kursu līdz galam, noslēgumā saņemot attiecīgu sertifikātu un mūsu sarūpētu balvu MacBook Pro – ekstra motivācijai.”

“Es šogad piedzīvoju divas situācijas, kad bija daudz brīva laika, vienā reizē biju apslimis, otrajā reizē biju karantīnā. Mēģināju lasīt – apnika, tad sāku skatīties seriālus – tie savukārt kļuva par laika zagli, šķita bezjēdzīgi izniekot situāciju, kad esmu mājās. Tad es sāku meklēt tālmācības kursus, izgāju divus maksas kursus šajā laikā un nekur nevarēju atrast bezmaksas. Šis mākslīgā intelekta kurss ir lieliska iespēja, kā pavadīt lietderīgi laiku mājās. Īpaši šajā laikā, kad diemžēl daudziem no mums ir jāpavada laiks pašizolācijā vai karantīnā,” tā pasākumā “Mans pirmais randiņš ar Mākslīgo Intelektu” izteicās Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, kurš pasākumā uzsāka https://www.elementsofai.lv/ kursa pildīšanu.

“Mūsdienās cilvēkam ir nepieciešamas ne tikai profesionālās prasmes un pieredze, bet arī iemaņas darbam ar tehnoloģijām jaunu pienākumu veikšanai. Vislabākos rezultātus ir iespējams panākt, cilvēkam strādājot kopā ar tehnoloģijām,” aicinot sabiedrību apgūt jaunas un noderīgas IT zināšanas uzsver uzņēmuma Accenture vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

“Ir iepriecinoši redzēt, ka Somijas iniciatīva – MI popularizēšana un skaidrošana – iet plašumā Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs un citviet Eiropā. Mums visiem nav jākļūst par MI ekspertiem, taču izpratne par MI var būt noderīga ikvienam, to varu personīgi apliecināt, jo šovasar šo kursu apguvu pats,” papildina Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefans Ēriksons.

Kā jau ziņots iepriekš, Start (IT) mērķis ir šajā kursā iesaistīt vismaz 10 000 Latvijas iedzīvotāju. Latvijā kursam ir reģistrējušies 5568 studenti, Igaunijā jau 6193 savukārt Lietuvā, kur kursu atklāja tikai pirms pāris nedēļām, reģistrējušies 2521 studenti. Pasaulē kursam reģistrējušies jau vairāk kā 540 000 pasaules iedzīvotāji. Līdz šī gada beigām kurss varētu būt iztulkots lielākajā daļā Eiropas Savienības valodās. Kursam ir atklāta arī otra daļa, kurā ir nepieciešamas programmēšanas zināšanas, un tas sniedz iespēju iegūt vēl iespaidīgāku ierakstu savā CV: https://buildingai.elementsofai.com/

Start(IT) ir oficiālais “Elements of AI” partneris Latvijā kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU). “Elements of AI” autori ir tehnoloģiju uzņēmums Reaktor un Helsinku Universitāte. Kursu finansē Somijas valdība Somijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2019. gada ietvaros. Tulkojumu ES valodās nodrošina Eiropas Komisija. Kursa popularizēšanu atbalsta Accenture Latvija, Somijas vēstniecība Latvijā un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

IT Izglītības fonda atbalstītāji ir Accenture, RTU, MAK IT, LMT, eazyBI, VEFRESH, VISMA, Reihmanis&Partneri. Start(IT) sadarbības partneri ir VISC, Skola2030, Printful, Elements of AI, Riga TechGirls, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija,  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola un Transporta un sakaru institūts.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top