Visas ziņas

Nākamnedēļ kompānijas “Apple” un “Google” laidīs klajā COVID-19 kontaktu izsekošanas lietojumprogrammu

Apple un Google pret Covid 19

 

Kompāniju “Apple” un “Google” izveidotā COVID-19 kontaktu izsekošanas tehnoloģija plašāk būs pieejama sākot no 28. aprīļa. Šādu informāciju atklāja kompānijas “Apple” ģenerāldirektors Tims Kuks Eiropas komisāram Terijam Bretonam abu tikšanās reizē video konferencē, tā vēstīja finanšu izdevums “Les Echos”.

Tikšanās laikā Bretons norādīja kompānijas “Apple” ģenerāldirektoram, ka jaunajai kontaktu izsekošanas tehnoloģijai ir jābūt izveidotai saskaņā ar ES privātuma likumiem, proti, tai ir jābūt anonīmai, pārredzamai, drošai un sadarbspējīgai. ES ir paziņojusi, ka COVID-19 krīzes laikā tā ierobežotu laiku apstiprinās “Google” un “Apple” kontaktu izsekošanas tehnoloģiju, ja tā atbildīs privātuma noteikumiem.

Arī Francija šobrīd izstrādā savu COVID-19 kontaktu izsekošanas lietotni, kas būs plašāk pieejama jau 11. maijā, kad valstī sāks atcelt dažus pandēmijas novēršanas pasākumus. Francijas valdība daļēji plāno arī izmantot Bluetooth tehnoloģiju, taču šo ideju ierobežo “Apple” noteikumi par to, kā trešo pušu lietotnes var izmantot Bluetooth datus. Bretons tomēr sarunā nepievērsās šim jautājumam, norādot, ka “tehniskie apsvērumi ir jāizlemj dalībvalstu [nevis ES] līmenī”.

Tāpat Eiropas komisārs Terijs Bretons arī ir piedalījies līdzīgā video konferencē ar “Google” izpilddirektoru Sundaru Pičai un Sūzanu Vojcicki no “YouTube”. Šīs sarunas laikā tika apspriesti jautājumi par “Google” kontaktu izsekošanas lietojumprogrammu, tāpat uzņēmumam “Goodgle” tika lūgts ierobežot datu straumēšanas ātrumu, lai samazinātu slodzi uz Eiropas platjoslas infrastruktūru. Lielākā daļa pakalpojumu, tostarp “Netflix”, “YouTube” un citi, ir piekrituši to darīt.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top