Tehnoloģijas

Virtuālās brilles “Apple Glass” rūpēsies par jūsu acīm, lai tās neietekmētu ekrāna spilgtums

Apple Glass lietotāju komforts

Nākamajā gadā kompānija “Apple” lietotājiem piedāvās jauktas realitātes brilles. Kā ziņās norādīts, tās būs vienas no visvieglākajām brillēm tirgū, kas tās automātiski padarīs par vienu no visērtākajiem šīs kategorijas produktiem.

Kompānija “Apple” domā par jauniem briļļu uzlabojumiem. Ja esat kādreiz lietojuši virtuālās realitātes brilles, jūs esat pamanījuši, ka pirmie kadri ir ļoti spilgti. Ar laiku gan acis pierod pie šī spilgtuma, un viss ir kārtībā. Tad jūs novelkat brilles, un jums atkal nākas sajust reālās pasaules spilgtumu.

Inženieri vēlas veikt izmaiņas, lai nebūtu šāda veida problēma, tāpēc domā par jaunas tehnoloģijas izstrādi, kas atvieglotu pirmo kadru uztveri acīm. Pavisam nesen kompānija publicēja jauno briļļu patentu.

Viens no vienkāršākajiem virtuālās realitātes briļļu tehnoloģiskajiem risinājumiem ir gaismas sensors, kas reaģē uz reālās pasaules gaismu. Taču kompānija “Apple” domā par cita tehnoloģijas varianta izvēli, jo, izņemot ārpasaules gaismas ietekmi, pastāv arī subjektīvie faktori, kas ietekmē gaismas uztveri. Piemēram, acu fizioloģiskās īpašības – mirkšķināšanas frekvence, acu zīlīšu lielums un acu atvērums.

Lai izvairītos no spilgtas gaismas, daudzi izmanto saulesbrilles vai lieto īpašus acu pilienus, kas atslābina muskuļus, taču tad acu zīlītes maksimāli palielinās un nevar samazināties pat visspilgtākajā gaismā.

Turklāt publicētajā patentā ir aprakstīta iespēja lokāli palielināt konkrētā objekta spilgtumu. Iespējams, ka šī tehnoloģija varētu ietekmēt komfortu un būtu lielāks enerģijas patēriņš, taču jaunā tehnoloģija ļautu sekot līdzi virtuālās realitātes briļļu lietotāja acu skatienam.

Šobrīd nav zināms oficiālais jauno virtuālās realitātes briļļu prezentēšanas datums. Iespējams, ka prezentācija varētu būt 2021. gada beigās – 2022. gada pirmajā pusē.

Savukārt 2023. -2024. gadā kompānijai “Apple” būs jau jaunas papildinātās realitātes brilles.

Avots: United States Patent

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top