Tehnoloģijas

Kompānija “Apple” varētu pamest Lielbritānijas tirgu saistībā ar tiesas prāvu

Apple varētu aiziet no Lielbritānijas

Yayimages

Kompānija “Apple” var pamest Lielbritānijas tirgu, ja situācija nākamajā tiesvedībā nemainīsies par labu ražotājam.

Lielbritānijas uzņēmums “OPtis Cellular Technology” vēlreiz ir iesūdzējis tiesā kompāniju “Apple” par patenta noteikumu pārkāpumiem, un tiesa ir nostājusies prasītāja pusē. Tā rezultātā kompānijai “Apple” tagad draud naudas sods 7 miljardu ASV dolāru apmērā. Šķiet, ka tas ir lielākais šāda veida naudas sods tirgū. Kompānijas “Apple” juristi paziņoja, ka tas var novest pie kompānijas  aiziešanas no Lielbritānijas.

“Apple” ir iespēja padomāt par nosacījumiem un izlemt, vai no komerciālā viedokļa tie būtu jāpieņem, vai tomēr ir jāaiziet no Lielbritānijas tirgus. Tiesas noteiktie nosacījumi varētu būt vienkārši komerciāli nepieņemami.

Problēmu sarežģī tas, ka uzņēmums “OPtis Cellular Technology” būtībā ir patentu trollis. Šis uzņēmums pērk dažādus patentus, lai pēc tam varētu pelnīt naudu. Kompānija “Apple” jau pagājušajā gadā zaudēja tiesas prāvā ar uzņēmumu “Optis Wireless Technology” (“OPtis Cellular Technology” meitasuzņēmums), un “Apple” bija jāmaksā vairāk nekā 500 miljoni ASV dolāru soda nauda.

Nav skaidrs, cik reāli ir kompānijas “Apple” draudi par aiziešanu no Lielbritānijas tirgus, taču 7 miljardi dolāru naudas sods ir tiešām liela naudas summa.

Avots: Thisismoney, Wccftech

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top