Visas ziņas

Kompānijai Apple uzlikts naudas sods 2 miljonu $ apmērā par lādētāja trūkumu viedtālruņu komplektā

Apple saņem sodu par lādētāja neesamību

Foto: Unsplash

Brazīlijas Sanpaulu štatā kompānijai Apple ir uzlikts gandrīz 2 miljonu $ naudas sods. Kā paskaidroja Procon-SP – Sanpaulu patērētāju tiesību aizsardzības aģentūra – izņemot lādētāju no komplekta, Apple ir pārkāpusi Patērētāju tiesību aizsardzības likumu.

Jau decembrī Procon-SP pārstāvji brīdināja kompāniju, ka iPhone pārdošana bez lādētāja kastē ir Patērētāju tiesību aizsardzības likuma pārkāpums. Apple uz to paziņoja, ka daudziem ir vecie adapteri, tāpēc jauns nav nepieciešams.

Pēc soda uzlikšanas Procon-SP  uzsvēra, ka kompānijai ir jāciena un jāsaprot Brazīlijas likumdošana un patērētāju tiesību aizsardzības institūti.

Bez lādētāja trūkuma Apple atgādināja vēl par dažiem “grēkiem”. Pirmkārt tā ir ūdensaizsarzība, kas deklarēta jaunajiem modeļiem – sākot ar iPhone 7. Tomēr kompānija atsakās remontēt no ūdens cietušas ierīces – pat ja tām vēl piemērojama garantija. Tādējādi klienti tiek maldināti.

Otrkārt, Apple apsūdz arī par to, ka tā tīši palēnina veco tālruņu darbību, izmantojot iOS atjauninājumus, lai rosinātu klientus pirkt jaunus modeļus.

Taču Apple vēl ir iespēja naudas sodu pārsūdzēt.

Avots: Macrumors

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top