Tehnoloģijas

Apple Watch ir labs, bet ne visvarens. Pulkstenis nespēj tomēr noteikt mirdzaritmiju

Garantija Apple Watch 2020

Viedais pulkstenis Apple Watch – vispopulārākais pasaulē. Neviens cits modelis nespēj tuvoties Apple Watch pārdošanas rādītājiem. Tas saistīts ar daudziem iemesliem. Tostarp ar šī pulksteņa iespējām izsekot dažādus veselības rādītājus.

Ik gadu mēs dzirdam daudzus stāstus par to, ka Apple Watch glābj cilvēku dzīvības. Viena no pulksteņa iespējām – mirdzaritmijas noteikšana. Tomēr Apple nav medicīniska ierīce, un jaunākie pētījumi liecina, ka uz to nevar paļauties.

Pētījumā atklāja, ka Apple Watch nefiksē mirdzaritmiju aptuveni trešdaļā gadījumu, un citā pat atklāts, ka pulkstenis konstatējis problēmu tikai 41% gadījumu.

Iemesls ir tāds – un to atzīst arī kompānija Apple – tās pulkstenis nespēj noteikt mirdzaritmiju, ja pulss ir virs 120 sitieniem minūtē. Saskaņā ar statistiku – vidējais sirdsdarbības ātrums aritmijas laikā ir 109 sitieni minūtē, bet, pirmkārt, tas var sasniegt arī 175 sitienus, un otrkārt, statistika ņem vērā daudzus pacientus, kuri lieto konkrētas, pulsu pazeminošas zāles.

Secinājums no tā ir vienkāršs: nevajadzētu paļauties uz Apple Watch, jo tā nav medicīniska ierīce un tā iespējas ir daudz ierobežotākas. No otras puses – pulkstenis jau ir glābis daudzas dzīvības, un daudzu no tiem cilvēkiem, iespējams, bez Apple Watch jau vairs nebūtu.

Avots: 9to5mac

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top