Aprīlī viss kritpovalūtu tirgus iekrāsojas sarkans
Šogad aprīlis bija negatīvs mēnesis kriptovalūtu tirgiem un visu vadošo kriptovalūtu vērtība samazinājās. Pie tam, daudzu kriptovalūtu vērtība samazinājās vairāk nekā par 10 % un to cenu līmeņi atgriezās februāra līmenī. Līdz ar to ievērojami samazinājās arī līdzšinējā buļļu tirgus eiforija, atzīst Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.
Aprīlis šogad bija vēsturiski nozīmīgs, jo 20. datumā notika ceturtā Bitcoin dalīšana, kad atlīdzība par BTC ieguvi tiek samazināta uz pusi. Šis notikums parasti ietekmē visu kriptovalūtu nozari. Aprīļa sākumā BTC cena bija 65 591 eiro, bet mēneša laikā samazinājās par -15,6 %, nokrītot līdz 55 390 eiro. Varam secināt, ka šoreiz tieši Bitcoin cenas pieauguma gaidas bija izšķirošs stimuls investoru aktivitātei, kas ļāva BTC sasniegt augstāko cenu līmeni vēl pirms dalīšanas notikuma.
Otrās lielākās kriptovalūtas Ethereum (ETH) cena mēneša pirmajā dienā bija 3367 eiro, bet pēdējā – 2749 eiro, kas ir samazinājums par -18,4 %. Zināmu apjukumu un mulsumu ir radījusi ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) nespēja izlemt, vai ETH klasificēt kā vērtspapīru vai aktīvu. Aprīlī SEC informēja vienu no lielākajām decentralizētajām kriptovalūtu biržām UniSwap, ka tā plāno pret to vērsties tiesā. Jāņem vērā, ka UniSwap ir visnozīmīgākā decentralizēto finanšu (DeFi) lietojumprogrammām, kas darbojas Ethereum ekosistēmā.
Salīdzinoši labāk vispārējam tirgus kritumam pretojās BNB, kura vērtība mēneša sākumā bija 562 eiro un mēneša laikā nokritās tikai par -5,33 % līdz 532 eiro cenu līmenim. BNB kriptovalūta plaši tiek izmantota kā alternatīva Ethereum ekosistēmai, un līdz šim tā ir bijusi stabilāka gan izmantošanas, gan izmaksu ziņā.
Kopš Bitcoin dalīšanas notikuma ir pagājušas nedaudz vairāk nekā divas nedēļas, un līdz ar to BTC ieguves samazinājums vēl nav spējis nodrošināt cenas kāpumu. Iespējams, ka to novērosim nākamajās nedēļās un mēnešos, kas varētu izraisīt buļļu tirgus turpinājumu.
Arī analītiķi un eksperti savos spriedumos ir visai piesardzīgi un raisa diskusijas par to, vai “vērši” šobrīd tikai atvelk elpu pirms nākamā izrāviena, vai arī “lāči” ir nolēmuši dominēt ilgākā termiņā. Ļoti iespējams, ka lielākie cenu krituma veicinātāji šoreiz ir bijuši BTC ieguvēji, kas iepriekš atturējās no Bitcoin pārdošanas, bet, sasniedzot jaunos cenu griestus, nolēma izpārdot savu BTC daļu.
Laba ziņa ir arī BTC un ETH biržā tirgoto fondu (ETF) atļaušana Honkongā. Lai arī šie fondi, salīdzinājumā ar ASV ETF fondiem, piedzīvoja mazāku investīciju pieplūdumu, tomēr to atļaušanas fakts ir būtisks pienesums kriptovalūtu integrācijai globālajā finanšu pasaulē.
