Tehnoloģijas

Aproce, kas slāpē visus apkārt esošos mikrofonus

Aproce, kas slāpē visus apkārt esošos mikrofonus

Frāze “sienām ir ausis” mūsdienās ir atradusi jaunu skanējumu, jo cilvēkus arvien vairāk ieskauj viedierīces, kas pastāvīgi ir ieslēgtas. Lai noklausītos sarunu, vairs nav vajadzīgas specierīces –  pietiek ar viedo skaļruni, tīmekļa kameru, viedtālruni vai aproci – jebkura no šīm ierīcēm var pārsūtīt vai ierakstīt dzirdēto ieinteresētajām personām.

Tiem, kurus satrauc šī situācija, ASV Čikāgas universitātes eksperti ir izveidojuši eksperimentālu rokassprādzi, kas var slāpēt mikrofonus, kas atrodas tās darbības zonā.

Aproces princips ir balstīts uz faktu, ka vairums ierīču pārveido ultraskaņas signālu skaņas diapazonā. Tas nozīmē, ka pietiek ar trokšņa izstarošanu ultraskaņas diapazonā, lai mikrofons nevarētu saprotami uztvert skaņas signālu.

Aproces dizainā ir iekļauti 24 ultraskaņas izstarotāji, kas nodrošina pilnīgu apkārtējās telpas pārklājumu neatkarīgi no rokas stāvokļa.

Veidojot prototipu, izstrādātājiem pārāk daudz nerūpēja tās izskats, taču komercializācijas gadījumā šo trūkumu var novērst. Sērijveida ierīce pēc viņu aprēķiniem var maksāt apmēram 20 USD.

Video par mikrofonu slāpētāja aproci

Avots: Čikāgas universitāte

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top