Tehnoloģijas

Aptauja: ērta internetbanka ir būtiska gan jauniešiem, gan senioriem

Izvēloties banku, gandrīz 80% iedzīvotāju pirmais nosacījums ir ērti lietojama internetbanka. Tas noskaidrots pēc Baltic International Bank SE pasūtījuma veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

Jautājot, kādi nosacījumi vai pakalpojumi iedzīvotājiem ir būtiski pieņemot lēmumu par savas bankas izvēli, 79% respondentu kā pirmo nosauca ērtu internetbanku. Iespēja veikt ātrus pārskaitījumus bija nākamā populārākā atbilde, ko  nosauca 38% aptaujāto. Klientu apkalpošanas aspekts tika izcelts citās biežāk izvēlētajās atbildēs – attiecīgi 29% iedzīvotāju novērtē individuālu pieeju un 25% būtiska šķiet lojalitātes programma. Savukārt 22% norādīja, ka bankas izvēlē ir svarīgi maksājuma kartes bonusi (piemēram, ceļojumu apdrošināšana, atlaides).

Aptauja: ērta internetbanka ir būtiska gan jauniešiem, gan senioriem

Līdzīgs aptaujāto iedzīvotāju skaits ņem vērā dažādu ieguldījumu piedāvājumu (8%), regulāru informāciju par jaunumiem un pakalpojumiem (7%) un iespēju sazināties ar savu konsultantu elektroniski (6%).

“Covid-19 pandēmijas ietekmē digitālajā vidē pārcēlušies ne tikai ikdienas preču – apģērba vai pārtikas – pirkumi, bet arī rēķinu apmaksa un citi pakalpojumi. Šajā aptaujā redzams, ka būtiski tas ir arī vecākiem cilvēkiem, kuri daudz biežāk raduši dažādus maksājumus veikt klātienē, iespējams ar bankas pārstāvja palīdzību. Tādēļ vēlme pēc ērtas internetbankas ir absolūti saprotama un nozares dalībniekiem būtu jāpievērš uzmanība, kā šo un citus pakalpojumus padarīt draudzīgus visām vecuma grupām,” datus komentē Baltic International Bank SE Mārketinga un komunikācijas pārvaldes vadītājs Jānis Līcis.

Lietošanā ērtu internetbanku par daudz nozīmīgāku uzskata vecāka gadagājuma cilvēki – iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 74 gadiem šo faktoru norādīja 83%-84% gadījumu, savukārt par 10% mazāk šo atbildi izvēlējās jaunieši vecumā līdz 29 gadiem (74%). Daudz biežāk 60 – 74 gadu vecumu sasniegušiem iedzīvotājiem ir būtiski ar bankas pārstāvi sazināties pa telefonu (26%), savukārt jaunieši 18 – 29 vecuma grupā šo atbildi izvēlējās 17% gadījumu.

Aptauja: ērta internetbanka ir būtiska gan jauniešiem, gan senioriem

Iedzīvotāju aptauju pēc Baltic International Bank SE pasūtījuma veica pētījumu kompānija Norstat 2021.gada oktobra sākumā. Tajā piedalījās vairāk nekā tūkstotis Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

 

Par Baltic International Bank SE

Baltic International Bank SE jau 28 gadus darbojas Latvijas finanšu tirgū un ir viena no bankām ar vislielāko pieredzi individuālā klientu apkalpošanā Latvijā, kas sniedz klientu individuālajām finanšu vajadzībām piemērotus augstas kvalitātes produktus un pakalpojumus, kā arī investīciju risinājumus, kas balstīti uz ilgtspējīgiem ESG (Environmental. Social. Governance) principiem. Baltic International Bank SE korporatīvās vērtības ir ekspertīze, uzticība un pārmantojamība.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top