Tehnoloģijas

Apvienojoties ar IziPizi, Svaigi.lv platforma uzņem apgriezienus – atbrīvojas no veikalu uzcenojumiem

Apvienojoties ar IziPizi, Svaigi.lv platforma uzņem apgriezienus - atbrīvojas no veikalu uzcenojumiem

Svaigi.lv kļūst par platformu zemniekiem, kur tirgot lauku labumus bez uzcenojuma

Sadarbībā ar Latvijas zemniekiem, IziPizi un Svaigi.lv izstrādā risinājumu, lai palīdzētu Latvijas pārtikas ražošanas nozarei. Mazie un vidējie ražotāji ne vienmēr ir spējīgi konkurēt ar mazumtirdzniecības milžiem, tādēļ Svaigi.lv ir kļuvusi par platformu, kur ražotāji tirgo savu produkciju par pašnoteiktām cenām, bez uzcenojuma, savukārt, IziPizi turpina sniegt loģistikas pakalpojumus ar termoregulācijas iespēju.

Svaigi.lv platforma veido kopīgu tirgus vietu, kas, kā norāda IziPizi un Svaigi.lv pārstāvji, veicina Latvijas ražotāju konkurētspēju un pieejamību.

“Jaunais sadarbības modelis paredz, ka ražotājs – piemēram, zemnieku saimniecība –  pati nosaka pārdošanas cenu un, ar kopprojekta palīdzību piegādājot mazus daudzumus, netiek zaudēta peļņa. Iepriekšējais darbības modelis maza apjoma pieprasījumam bija ierobežojošs, proti, ražotājiem bija dārgi un neizdevīgi, piegādāt dažus produktus pircējiem, kuri atrodas krietnā attālumā no ražotnes. Pircēji nereti vēlas vien degustēt kādu produktu vai ikdienas vajadzībām pasūta nelielus apjomus,’’ stāsta IziPizi un Svaigi.lv vadītājs Rolands Dzenis.

“Nupat mums izdevās saamazināt gala cenu Latvijas Liellopa produkcijai par 25% un zemnieku saimniecības Jaunsenči produkcijai gandrīz par trešdaļu. Esam ārkārtīgi priecīgi redzēt, ka šis modelis strādā,” pauž R. Dzenis.

Dzenis atzinīgi norāda – “mums ir patiess prieks redzēt, cik strauji var novērot vietējo ražotāju produktu pieejamības uzlabojumus – ir izveidota krietni plašāka piegādes teritorija un uzlabots process, lai piegādei būtu pieejami saldētie produkti.” Tostarp tiek aktīvi strādāts pie piegādes ātruma uzlabojuma, lai, pircējs preci saņemtu jau nākamajā dienā.

‘’Pateicoties vienotam pakalpojumu klāstam, ko piedāvā IziPizi un Svaigi.lv, ir izdevies samazināt piegādes izmaksas, paplašināt klientu loku un paaugstināt pieejamību plašākā Latvijas teritorijā,’’ norāda uzņēmuma Latvijas Liellops pārstāve Inga Trēziņa.

Atrisināti termorežīma pārtikas piegādes izaicinājumi

Sadarbības partneri vienotās pārtikas produktu tirgus platformas vērtību izjūt jau pēc pirmās nedēļas. ‘’Ir krietni auguši pārdošanas apjomi, un beidzot mums ir izdevība izvietot pārdošanā visu sortimentu. Iepriekš saskārāmies ar izaicinājumiem nosūtīt saldētus produktus, taču tagad tie tiek nogādāti pie pircēja, saglabājot tikpat izcilu kvalitāti kā tikko no ražotnes,’’ pauž Wild’N’Free dibinātājs Justs Dzedons,

Saimniecības Rīta Putni pārstāvis Roberts Inapšs uzskata, ka IziPizi un Svaigi.lv apvienošanās izveidojās organiski. ‘’Tika sperts loģisks solis un rezultātā ieguvēji ir visi. Mūsu uzņēmuma ģeogrāfija ir ierobežota un nogādāt pāris olu kastītes uz Liepāju ir neizdevīgi, taču, sadarbojoties ar Svaigi.lv un IziPizi, ir pavērušās iespējas gan izdevīgām piegādēm, gan noliktavu pakalpojumiem Rīgā, kur, protams, ir vislielākais pieprasījums,’’ stāsta R. Inapšs.

Svaigi.lv dibināts 2015. gadā. Piegādes platforma IziPizi ar Svaigi.lv apvienojās 2024. gada pavasarī. Zemnieki un ražotāji var izmantot platformu par fiksētu mēneša maksājumu, kurā ietilpst noliktavu komplektēšana, e-komercija, piegāde un produkts netiek noslogots ar uzcenojumu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top