Tehnoloģijas

Ar Ladu “tukšajām” versijām varēs braukt tikai Krievijā un Baltkrievijā

Ar Ladu “tukšajām” versijām varēs braukt tikai Krievijā un Baltkrievijā

Krievijas autogigants AvtoVAZ, ņemot vērā komplektējošo detaļu trūkumu, vienkāršotā komplektācijā plāno ražot ne tikai Granta un Niva, bet arī jauno Vesta NG. Ar “vienkāršotajām” Lada automašīnām, kurām rūpnīcā nebūs uzstadītas ABS/ESP un gaisa spilvenu sistēmas, varēs braukt tikai Krievijā un partnervalstīs, ar kurām tiks noslēgts attiecīgs līgums. Viena no šīm valstīm ir Baltkrievija.

“Šādu transportlīdzekļu ekspluatācija būs iespējama tikai tās valsts teritorijā, kura ražojusi šo transportlīdzekli, vai arī pēc savstarpējas divpusējas vienošanās. Tagad šāda principiāla vienošanās starp Krieviju un Baltkrieviju ir panākta ,” norādīja Krievijas Federālā tehnisko noteikumu un metroloģijas aģentūrā.

Reģistrācijas process šādām automašīnām atšķirsies ar to, ka tām dokumentos tiks veikta atsevišķa atzīme, ka tās ir samontētas “pēc īpaša pasūtījuma”.

No 2022. gada aprīļa beigām līdz 2023. gada februārim Krievijai un citām Eirāzijas Ekonomiskās savienības valstīm ir tiesības noteikt savas prasības automašīnu ražošanai, neatskatoties uz vienotā tehniskā regulējuma normām. Eirāzijas Ekonomikas komisijas padomes pieņemtie grozījumi faktiski ļauj AvtoVAZ, UAZ, KamAZ, GAZ un citiem autoražotājiem ražot automašīnas ar zemākas vides klases dzinējiem, kā arī ražot automašīnām bez gaisa spilveniem un citām drošības sistēmām, kas iepriekš kategoriski nebija atļauts.

Pēc vairāku nedēļu dīkstāves AvtoVAZ beidzot sākuši ražošanu. Pirmajai jaunajai automašīnai Lada Granta (bez gaisa spilveniem, ABS un elektriskajiem logiem) no konveijera vajadzētu noripot 8. jūnijā.

Avots: Avtonovostidnya

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top