Tehnoloģijas

Ar mītiem apvītās mikroviļņu krāsnis. Kāpēc tai jābūt ikvienā mājoklī – atklāj eksperti

Ar mītiem apvītās mikroviļņu krāsnis. Kāpēc tai jābūt ikvienā mājoklī – atklāj eksperti

Cilvēki jau gadiem par mikroviļņu krāsnīm dzirdējuši dažādus nostāstus, tās pielīdzinot ātram un tāpēc arī neveselīgam maltīšu pagatavošanas līdzeklim. Laikam ejot un tehnoloģijām attīstoties, mikroviļņu krāsnis kļuvušas par vienu no biežāk lietotajām sadzīves iekārtām. Tās jau sen nepilda tikai ēdiena uzsildīšanas un atkausēšanas funkciju, tām kļūstot par nopietnu palīgu maltīšu pagatavošanā. “LG Electronics” atklāj biežākos mītus un svarīgākās mikroviļņu krāsns priekšrocības.

Biežākie mīti par mikroviļņu krāsnīm

Biežākais mīts, kas tiek vīts ap mikroviļņu krāsnīm ir mikroviļņu jeb elektromagnētiskā starojuma ietekme uz cilvēka veselību. Protams, tie var iedarboties uz cilvēku, taču ar tiem saskarties būs izaicinājums, jo cilvēku no tiem aizsargā mikroviļņu krāsns korpuss un speciāls aizsargstikls.

Maldīgs ir uzskats arī par to, ka pēc maltītes pagatavošanas vai uzsildīšanas mikroviļņu krāsnī, magnētiskais starojums uzkrājas ēdienā. Patiesībā tā nav – viss elektromagnētiskais starojums paliek krāsnī un tikko kā tā tiek izslēgta, tas uzreiz izzūd tik ātri, ka pie tā nav iespējams tikt pat acumirklī atverot mikroviļņu krāsns durvis pēc tās izslēgšanās.

Savukārt runājot par uzturvielām – tās sadalās ja tiek pakļautas karstumam, neatkarīgi no tā, vai tas ir no mikroviļņu krāsns vai parastās cepeškrāsns vai pannas. Bet, tā kā gatavošanas laiks mikroviļņu krāsnī ir īsāks, gatavošana mikroviļņu krāsnī palīdz labāk saglabāt vitamīnus un citas uzturvielas, kas karsējot sadalās.

Piecas mikroviļņu krāsns priekšrocības

  1. Ērta un vienmērīga uzsildīšana – gatavojot maltīti cepeškrāsnī vai uz pannas, nepieciešams to nemitīgi grozīt vai maisīt, savukārt pateicoties viedajai invertora tehnoloģijai un temperatūras regulēšanas funkcijai, maltītes iespējams ne tikai uzsildīt vai atkausēt vienmērīgā temperatūrā, bet arī tās pagatavot. Ne mazāk svarīgi – mikroviļņu krāsnī samazinās risks maltīti piededzināt.

 

  1. Ātra un vienmērīga atkausēšana – beigušies laiki, kad saldētu gaļu nepieciešams izņemt jau iepriekšējās dienas vakarā no saldētavas un gaidīt neskaitāmas stundas, kamēr tā atkusīs un būs izmantojama maltītes pagatavošana. Mikroviļņu krāsnīs iespējama ātra, vienmērīga un katram produkta veidam piemērota atsaldēšanas funkcija, ko iespējams pielāgot konkrētā produkta veidam, neatkarīgi no tā, vai runa ir par saldētu gaļu vai augļiem.

 

  1. Vieglāka tīrīšana – atšķirībā no cepeškrāsns vai pannas, mikroviļņu krāsns iekšas iztīrīšanai pietiek vien ar pāris roku vēzieniem. Turklāt vairākiem mikroviļņu krāsns modeļiem pieejams antibakteriāls pārklājums EasyClean™, kas likvidē līdz pat 99,99% kaitīgo baktēriju, kas pielīp pie virsmas.

 

  1. Var izmantot arī bērni – tā kā mikroviļņu krāsns neuzkarst un tajā nav atklātu liesmu, to var izmantot arī bērni, iepriekš pastāstot kā to pareizi lietot.

 

  1. Ātra un veselīga maltīte?

Gatavojot maltīti mikroviļņu krāsnī pārtikas produktos nekādas īpašas izmaiņas nenotiek, tāpēc ēdiens nav kaitīgs, gluži otrādi – tas ir veselīgs, jo pagatavošanai taukvielas var izmantot ļoti minimāli vai pat nemaz. Ne mazāk svarīgi – maltītē, kas pagatavota mikroviļņu krāsnī, saglabājas daudz vairāk vitamīnu un vērtīgo uzturvielu, kā tad, kad maltīte tiek pagatavota tradicionālā veidā. Piemēram, cepot ēdienu eļļā, augstas temperatūras ietekmē veidojas kancerogēnas vielas – ķīmiskas vielas, kas ilgstoši iedarbojoties uz cilvēku un ilgtermiņā var radīt kaitējumu. 

Papildu tam, mikroviļņu krāsnīs, kurās iestatīti veselīgās cepšanas iestatījumi, ļauj pagatavot maltītes, kas ir ne vien veselīgas, bet arī gardas. Piemēram, mikroviļņu krāsnīs, kurās pieejama funkcija Healthy Fry tiek samazināts nepieciešamais taukvielu daudzums līdz pat 72%, savukārt funkcija Healthy Roasting ļauj samazināt tauku saturu maltītē pat līdz 72 gramiem.

Par LG Electronics Inc.

LG Electronics Inc. ir globāls tehnoloģiju un ražošanas inovators, kas veic darbību vairāk nekā 100 pasaules vietās un nodarbina vairāk nekā 70 000 cilvēku. LG, kura tirdzniecības apjoms pasaulē 2018.gadā veidoja 54,4 miljardus ASV dolāru, veido piecas struktūrvienības – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions un Business Solutions. LG ir pasaulē vadošs televizoru, ledusskapju, gaisa kondicionieru, veļas mazgājamo mašīnu un mobilo ierīču, tostarp LG SIGNATURE produktu un LG ThinQ produktu ar mākslīgo intelektu ražotājs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top