Tehnoloģijas

Ar lietotni WhatsApp var veikt arī maksājumus

Maksājumi ar WhatsApp

Pēc vairāku mēnešu testēšanas Facebook beidzot realizējis preču apmaksas funkciju, izmantojot tiešsaistes tīkla lietotni WhatsApp. Pirmā valsts, kurā maksājuma veikšanai var izmantot WhatsApp ir Brazīlija. Viss darbojas caur Facebook Pay – mātesuzņēmuma maksājumu sistēmu, ar piesaistītu Visa vai MasterCard karti. WhatsApp atzīmē, ka maksājumu serviss lietotājiem ir bezmaksas (proti – par transakcijām netiek iekasēta komisijas maksa), taču juridiskās personas maksā 3,99% par maksājumu apstrādi. Naudas pārskaitījumu var apstiprināt gan ar sešzīmju PIN kodu, gan arī pirksta nospiedumu.

Neskatoties uz to, ka funkcija pati par sevi bija paredzama – tās ieviešana tieši Brazīlijā ir pārsteidzoša. Jaunais pakalpojums vairākus mēnešus tika testēts lietotāju vidū Indijā, tāpēc loģiski bija pieņemt, ka Indijā tas arī sāksies. Turklāt Indija vairākas reizes apsteidz Brazīliju pēc aktīvo lietotāju skaita mēnesī: attiecīgi 400 miljoni pret 120 miljoniem. Bet Indijā – pēc visa spriežot – pagaidām nav atrisināti visi jautājumi ar vietējo regulatoru, tāpēc kompānija nolēma sākt no citas valsts.

Pagaidām nekas netiek teikts par lietotnes funkcionalitātes paplašināšanu citās valstīs. Pēc visa spriežot – apmaksa, izmantojot WhatsApp, citos reģionos uzreiz neparādīsies, jo pagaidām nav universāla maksājumu mehānisma: tai pašā Indijā Facebook Pay vietā tiek izmantota vietējā UPI (Unified Payments Interface) sistēma. Droši vien vairākās citās valstīs arī WhatsApp izmantos vietējās maksājumu sistēmas.

 

Avots: Techcrunch

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top